Batman'da karla mücadele

BATMAN (AA) - Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, il genelindekarla mücadele çalışmalarında 197 acil vakaya ulaşıldığını, kapanan 4 bin 886 kilometre köy yolunun 29 iş makinesiyle ulaşıma açıldığını bildirdi.

Özer, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce alınan önlemlerle yoğun kar yağışından kaynaklanan olumsuzluklara zamanında müdahale edildiğini belirtti.

Karla mücadele çalışmalarına ilişkin bilgi veren Özer, şunları kaydetti:

"Batman genelinde karla mücadele sırasında toplam 197 acil vakaya ulaşılmış, 29 iş makinesi ile kapanan toplam 4 bin 886 kilometre köy yolu ulaşıma açılmıştır.Yoğun kar yağışı nedeniyle vakit kaybetmedenözellikle doğum ve acil hasta olan vatandaşlarımıza sağlık ekiplerinin erişmesi sağlanmıştır. Kar yağışı başlamadan önce Batman merkez ve 5 ilçemizde bulunan toplam 29 iş makinesi ve kar küreme aracı ile 117 personel hazır bekletilmekteydi. Kar yağışının başlamasının ardından ekiplerimiz büyük bir özveri ve çalışma ile kısa sürede 4 bin886 kilometreköy yolunu açarak vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamıştır. Olası yağış ihtimaline karşı tüm ekiplerimiz hazır olarak beklemektedir."

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3515572/batmanda-karla-mucadele