Maltepe Üniversitesi Senatosu Akçakale'de toplandı

Rektör Prof.Dr. Karasar başkanlığında yapılan Senato toplantısına Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Selim Nalbant, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bahattin Akşit, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf Aksar, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Ceylan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Adnan Gümüş, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Selahattin Yıldız, Rektör Baş Danışmanı İhsan Gülay ve Öğrenci Konseyi Başkanı Ahmet Kadir Çakır katıldı.

Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, toplantı sonrası yaptığı açıklamada Barış Pınarı Harekatı sonrasında üniversite olarak bölgeye ve bölge insanına gereken her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Rektör Prof.Dr. Şahin Karasar ve Üniversite Senatosu üyeleri Akçakale Kaymakamı Metin Esen ve Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı M.Şükrü Mısırlı ile görüşerek Akçakale'nin ve Akçakale'lilerin yanında olduklarını ifade ettiler.

Maltepe Üniversitesi Senatosu Başkan ve üyeleri AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yıldık, Belediye Başkan Yardımcısı M.Şükrü Mısırlı ve Başkan Baş Danışmanı Mahmut Fatiştooğlu ile birlikte sınırın sıfır noktasında görev yapan Kahraman Mehmetçiğe moral desteğinde bulunarak Ordumuzun her daim yanındayız dediler. Maltepe Üniversitesi Senato heyeti Akçakale'de esnaf ziyaretinde bulundıktan sonra ilçeden ayrıldılar.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3513915/maltepe-universitesi-senatosu-akcakalede-toplandi