Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı:

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Türkiye'de yayla ve kültür turizminin yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'yagelen Arıcı ve beraberindekiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'imakamında ziyaret etti.

Şanlıurfa'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Arıcı, bölgenin kültür ve turizm bakımından önemli olduğunu söyledi.

"Tarihin sıfır noktası"olarak nitelendirilenGöbeklitepe'nin dünyaya tanıtılması için çalışmaların artırılması gerektiğini vurgulayan Arıcı, şöyle devam etti:

"Tarihimizi dünyaya tanıtmamız ve çalışmalarımızıhızlandırmamız lazım. Bunun bilincindeyiz. Türkiye'ye deniz, kum ve güneş için gelen 36 milyon misafirimiz içinbundan sonraki süreçte kültür ve yayla turizmini de ön plana çıkarmak durumundayız. O yüzden Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere yayla turizmini, kültür turizmi olarak da Şanlıurfa, Gaziantep veVan gibi kentleriayağa kaldırmamız gerekiyor."

Arıcı, tamamlandığında Türkiye'nin en büyük müze kompleksi özelliğine sahip olacak Şanlıurfa'daki "Haleplibahçe Müze Kompleksi"nin bölgeyebüyük kazanımlar sağlayacağını kaydetti.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3509385/kultur-ve-turizm-bakan-yardimcisi-arici