Vatandaşlar, Karaköprü'de Kapatılan Semt Polikliniklerin Açılmasını İstiyor

Karaköprü Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin içersinde Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı ek hizmet binası vatandaşlara hizmet veriyor. Karaköprü’deki vatandaşların diğer hastanelere ulaşımını önündeki engeli önemli ölçüde rahatlatacak olan poliklinikte 9 farklı branşta poliklinik açılmıştı. Açılan 9 poliklinikten sadece 4 poliklinik hizmet vermeye davam ediyor, diğer poliklinikler kapatıldı.

Büyükşehir olan Şanlıurfa'da vatandaşlar sağlık sorunu yaşıyor. Vatandaşlar Özel hastanelerin kapanması sonrası sağlık hizmetlerinde önemli mağduriyetler yarattığını belirterek, Özellikle Karaköprü ilçesinde donanımlı yeterli hekimin bulunduğu semt polikliniklerin çoğaltılmasını istiyor.

Şanlıurfa'daki nüfus yoğunluğu günden güne Karaköprü ilçesine doğru kaymaya başladı. Bu gelişmelerle ilçe küçük bir kent haline geldi. Onlarca okul açıldı ancak artan nüfusa rağmen bu ilçede bir çok poliklinik servisinin olmaması tepkileri de beraberinde getirdi.

Şanlıurfa'nın en gelişen ilçesi 116 bin 805 nüfuslu Karaköprü ilçesi’nde yetişkin ve çocuklar için bir acil servis bulunmuyor. Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde açılan bir çok polikliniğin ise kapatılması tepkilere neden oldu.

Hastane yönetimi ve yetkilileri göreve davet eden vatandaşlar,”Yaklaşık 117 bin nüfusu bulunan ilçemiz daha önce 9 poliklinik hizmet verirken şuanda sadece 4 poliklinik hizmet veriyor. Daha önce açılan ve kapanan polikliniklerin tekrar hizmete girmesini yetkilerden bekliyoruz"diye tepki gösterdiler.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3508703/vatandaslar-karakoprude-kapatilan-semt-polikliniklerin-acilmasini-istiyor