Urfa'da Taksiciler Belsana karşı ayaklandı!

Umut DELİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı

BELSAN

AŞ.'nin ticari taksi olayına el atması Urfa'da taksici esnafı tarafından tepki gördü. Bugün bir araya gelen yüzlerce taksici esnafı Belediyenin uygulamasından vaz geçmesi için çağrıda bulundular.

Şanlıurfa'da dönemin Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından BELSAN A.Ş. kurulmuş ve ilk olarak dolmuşçulara yönelik düzenleme getirilmek istenmişti. Yeni otobüslerin gelmesiyle sürekli olarak kavga ve olayların yaşandığı değişiklik son olarak 1 TL için kan dökülmesine ve cinayetle sonuçlanmıştı. Bunca olayın ardından şimdide Büyükşehir Belediyesi BELSAN A.Ş. tarafından taksi uygulaması söylemleri ve planı şimdiden taksicilerin tepkisine neden oldu.

Haliliye ilçesi eski 100. yıl parkı şimdiki semt pazarında bir araya gelen yüzlerce taksici BELSAN'a tepki için eylem yaparak yetkililere çağrıda bulundu. Belediyenin her istediklerini yaptıklarını hatta yeni araç alarak borçlandıklarını belirten taksici esnafı sitem etti.

Taksi metrelerde bile indirime gittiklerini eğer BELSAN Taksinin uygulamaya girmesiyle kendilerinin mağdur olacağını ve kontak kapatacaklarını ifade ederek bu karardan vaz geçilmesi istendi

- Urfanatik Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3499331/urfada-taksiciler-belsana-karsi-ayaklandi