Karaköprü, Bağmancı’yı rahat geçti

İlk yarısı karşılıklı mücadelelerle 0-0 tamamlanan karşılaşmanın ikinci yarısında Karaköprü Belediyespor bulduğu gollerle sahadan 2-1 galip ayrılan taraf oldu.

Mücadelenin orta hakemliğini Hüseyin Kılıç yaparken çizgi hakemliklerini ise Bilal Yalçın ve Barış Tuna yaptı.

Karşılaşmaya Karaköprü Belediyespor Veysi Doğan sorumluluğunda şu kadro ile çıktı;

Muhammet Müslüm Bayir, Hamza Baydilli, Ali Aslan, Halukcan Eren, Abdulkadir Ökte, Nurselam Kaya, Ahmet Cihan Koyuncu, Süleyman Yeşilkaya, Mehmet Efekan, Mustafa Han, Vedat Yeşilkaya,

Yedekler; Samet Tut, Mesutcan Kutum, Mehmet Bakır, Muhammet Hakan Tut, Yunus Emre Badıllı, İbrahim Halil Keşküş, Ahmet Demir

Bağmancıspor Mehmet Fazıl Logan yönetiminde karşılaşmaya şu 11 ile başladı;

İsmail Dolap, Mehmet Furkan Yanık, Yiğithan Şimşek, Ferhat Faraç, Onur Karpuz, M.Enes Dipçi, Met,n Benzer, Abdulgani Kaplan, Mahmut Engül, Mehmet Akif Çiriş, İsmail Doğan

Yedekler; Zekeriya Kaşka, M.Reşit Polat, Ömer Faruk Doğma, Veli Garip, Cengiz Kızıloğlu, Mehmet Cengiz Aldağ

Mücadelenin başlama vuruşunun gelmesiyle birlikte her iki takım kontrollü bir oyun sergilemeye çalıştı. Orta sahada ayağa toplarla atak hazırlıkları içine giren ekipler ilk dakikalarda istedikleri oyunu sahaya yansıtamadı.

Karşılıklı top kayıpları ve sık sık faullerle süren karşılaşma monoton bir hal aldı. Hata yapmak istemeyen her iki takım geride top yapmayarak birbirlerine olası gol şansı vermedi. İlk yarının ortalarına kadar süren orta saha mücadelesinde taraflar skoru değiştiremedi.

İlk yarının bitimine kısa bir süre kala Bağmancıspor sahasında derin boşluklar verse de Karaköprü Belediyespor futbolcuları ayaklarına gelen fırsatı tepti. Gol yollarında etkisiz kalan Karaköprü takımı bulduğu fırsatları bir bir harcadı.

Bağmancıspor rakip sahada bulduğu pozisyonları gole çeviremeyince mücadelenin ilk yarısı başladığı skorla 0-0 beraberlik sona erdi, taraflar soyunma odasına bu skorla gitti.

İkinci yarıda gol için bastırmaya çalışan her iki takım büyük riskler almaya başladı. Karşılıklı ataklarlar ikinci yarıda daha tehlikeli bir boyut kazansa da mücadelenin 50. dakikalarına kadar gol sesi çıkmadı. Yorulan iki ekip savunmasında hatalar yapmaya başladı.

İlk yarının ortalarına doğru taraflar karşılıklı olarak üst üste girdikleri pozisyonları değerlendirmeye çalıştı. Mücadelenin bu dakikalarında gelen goller karşılaşmanın sonuna kadar değişmedi. Karaköprü Belediyespor bulduğu gollerle sahadan 2-1 galip ayrılarak 3 puanı hanesine yazdırdı. Ekip bu galibiyetle şampiyonluk yolunda büyük bir zafer kazanmış oldu.

- Urfanatik Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3491710/karakopru-bagmanciyi-rahat-gecti