Diyarbakır'da okulun teröristlerce ateşe verilmesi

DİYARBAKIR

(AA) - Diyarbakır'da terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarınca ateşe verilen ilkokulda hasar tespit ve temizlik çalışmaları başlatıldı.

Merkez Bağlar ilçesiKaynartepe Mahallesi 258.Sokak'ta teröristler tarafından ateşe verilen VehbiKoçİlkokulunda yangının söndürülmesinin ardından görevlilerce inceleme yapıldı.

Zemin katta öğretmenler odasının ağır hasar gördüğü yangındasınıf ve koridorlarda yoğun duman ve isten etkilendi.

Bağlar Milli Eğitim Müdürlüğünce ilkokulda hasar tespit çalışması başlatıldı, diğer eğitim kurumlarındahizmetli olarak çalışan personeltemizlik için okula gönderildi.

- "Okul bugüntemizlenecek"

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, AA muhabirine, yangında öğretmenler odasının kullanılamaz hale geldiğini, sınıf ve diğer kısımlarda daha hafif ve kısa sürede giderilebilecek hasar oluştuğunu söyledi.

Okulda hasar tespiti yapıldığını, hafta içinde onarım için ihaleye çıkılacağını belirten Elaltuntaş, "Sınıflarımız düzgün olduğu için bugün temizlik yapılacak. Şu an diğer okullardan hizmetli noktasında takviye yaptık. Okul bugüntemizlenecek. Okuldayarın öğrencilerimiz ders başı yapacak" diye konuştu.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3488656/diyarbakirda-okulun-teroristlerce-atese-verilmesi