EFSANELERİ SANAL DEĞİL TARİH YAZAR

Aziz Atlı
Aziz Atlı

Bizler millet olarak bazı şeyleri görmeden ya çok abartırız, ya da yerden yere vururuz yani özetlersek işimize gelirse padişahım çok yaşa. İşimize gelmezse git geber istediğin yerde yaşa diye hitap ederiz.

Daha düne kadar Şanlıurfaspor’un durumu ne olacak. Acaba aday çıkacak mı? Bu büyük borcun altına kimse girer mı. Çünkü Şanlıurfa spor kulüp başkanlığı öyle sıradan bir iş değil. Bu kutsal görevi geçmişte iyi veya kötü üstlenenler oldu.

YILMAZ’SIN SEN VE EKİBİN BU İŞİ BAŞARACAKSINIZ

Nihayetinde Sn: Mehmet Yılmaz Çıktı ben bu kadim Şehrin takımı Şanlıurfa sporu yalınız bırakmam diyerek büyük bir yükün altına elini değil bütün gövdesini koymasını taktirle karşılamak gerektir. Korkulan olmadı Mehmet Yılmaz Şanlıurfa Spor Kulüp başkanı Oldu. Ama bizim bu kardeşimize destek olmamız gerekirken şimdiden köstek olmaya başladık. Ülke olarak zaten her şeyi biz daha iyi biliriz eğitmeneler gerek yok. Siyaseti Sporu yani branşımız olsun olmasın bizden iyi bilen olmaz zaten bulunduğumuz konum her şeyi gösteriyor. Yok efendim Sn: Mehmet Yılmaz Bu işi sürdüremez vs gibi paylaşımlar boy boy yazılıp çiziliyor. Mehmet Yılmaz Ve Ekibi Bu kutsal görevi layıkıyla icra edeceklerinden yürekten inanıyor ve güveniyorum. daha önceleri bu kutsal görevi üstlenip adı hizmet ama Kendi reklamını yapanlarda oldu ama benim şahsi fikrimdir hiç kimse efsane olmadı. Bir kişi hariç Allah nur için yatırsın rahmetli (Şükrü Çadırcı) Şanlıurfa spor için çok emek sarf etti.

EFSANE OLMAYA ADAYSINIZ DİYE BİLMEK VARKEN

Sanal alemde kişileri efsane olarak yazmakla efsane olunmaz. Efsane olmak için tıpkı (Cemil Usta) gibi büyün zorluklara rağmen davasına takımına sahip çıkmaktır. Şanlı takımımızın bu zor süreçte sahip çıkmak gibi.

Yok Efendim borç sıfırlansın ben takımın başına gelirim diyerek efsane olunmuyor. Vay be efsanelere bak borç sıfırlansın bende mı aday olsam diyesim geliyor. Şanlıurfa Sporun Çiçeği burnunda Başkanı Sn Mehmet Yılmaz Bey İle Bugüne kadar hiçbir ortanda ne karşılaştım nede sohbetim olmamıştır.

İlk defa çok değerli bir dostumun açılış töreninde tanışma fırsatım oldu. Gördüğüm ve izlenimlerim çok candan samimi bir insan olduğunu his ettim. Sn: Mehmet Yılmaz kongre öncesi Şanlıurfaspor’un acil ödenmesi gereken parayı ben başkanlığa aday olsam da olmazsam da bankaya yatıracağım demesi artı bir puan oldu benim gözümde.

Bugüne kadar Şanlıurfa Spor Yönetiminde görev alan Son dönemler hariç .takımın alt yapı hocalarının yapmadığı güzel bir davranış sergiledi. Bir insan ancak bu kadar mütevazi olur demek elde değil .Sn Mehmet Yılmaz Geleceğimiz Olan Çocuklarımızı İzlemek için Spor okullarına kadar gide biliyorsa. Güzel günlerin yakın olduğu anlamına gelmektedir. Yıllardır gerek sözlü gerekse yazılarımda hep ifade etmek istediğim amatör camiasını içinde Şanlıurfa sporun eskiden olduğu gibi bir amatör takımının olmasıydı. Ama olmadı .

Yeni uygulamaya göre U21 diye bir şey de kalmadı. Peki bu çocukların doğru dürüst şans bulamadan bu yaşa gelmelerinin vebalını biliyorlar mı? Emeğini çalanlara hiçbir maçta futbol oynamasına şans tanınmamasına engel olanlara ne demeli. Beni bilen bilir ben insanları ne bir çıkar nede menfaat uğruna asla ve asla sevmem.

Topluma memleketimize gençlerimize faydalı olan her insan benim baş tacımdır.

EFSANELERİ SANAL DEĞİL TARİH YAZAR

Mehmet Yılmaz Başkandan ilk duyduğum kelime beni inanılmaz duygulandırdı. BİR GÜN HERKES URFASPORLU olacak kelimesi. Bu ne demek oluyor alt yapıdan gelen sporcu kardeşlerimizin önü açılıyor demektir.

Zaten yıllardır alt yapıdan A takıma sporcu veremiyoruz verilenlerinde değerlendiremiyoruz. Mehmet Yılmaz Başkanımıza şunu ifade etmek istiyorum. Efsane olmak kolay değil ama sen bu enerjinle efsane olabilirsin. Gerekirse şampiyonluğa oynayan takım kurma Yıllar önce olduğu gibi Urfalı gençlerimizi tecrübeli ağabeyleriyle harmanlayıp Türk futboluna kazandıra bilirsin. Örnek vermek gerekirse Genç Kalecimiz Alperen .Veysel Sönmezsoy.

İ Halil Daniş . Halil Durmuş gibi bir çok Gencimize zamanla güvenip şans tanıyın bu çocuklara vereceğiniz oynama fırsatı paradan daha değerlidir para vermeyin yeter ki oynasınlar oynadıkça hem onlar hemde Urfaspor kazanacaktır. Biz çocuklarımızı spor piyasasında zaten pazarlayamıyoruz çünkü oynatmadan pazarlayamasın. Şahsım olarak Urfalı evlatlarımıza güveniyorum bu görevi en iyi şekilde yapacaklardır.

Tabi Bunları ekibinizle beraber Memleketin mülki amirleri ve bütün Şanlıurfa spor sevenlerin maddi manevi katkılarıyla başara bilirsiniz. İşte bende Amatörün Dili Olarak diyorum ki bazılarının sanal de efsane başkan yazmakla Efsane olunmaz Tarih seni ve Ekibini Efsane yazar....Sen Yılmaz'sın Yolun açık olsun Mehmet Başkan.

- Urfanatik Gazetesi, Aziz Atlı tarafından kaleme alındı
https://www.urfanatik.com/makale/3487143/aziz-atli/efsaneleri-sanal-degil-tarih-yazar