- 16 Ocak 2020

Vergiyede para lazım evlenmeyede!

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan , gençlerin geç yaşta evlendiklerini söyleyerek "Bakın gençlerimizin evlilik yaşı giderek yukarı doğru çıkıyor. 30 yaş üstü evlenemeyen vatandaşlar vergi mi ödeyecek sorusu akılara getirdi.

Bir haber sitesi tarafından ortaya atılan iddiada , vatandaşlardan bundan sonra evde kalma vergisi alınacağına yer verildi. Şanlıurfa sokaklarında ortaya atılan iddiaya üzerinde yaptığımız röportajda destekleyenlerde oldu karşı çıkanlarda işte urfanatik.com mikrofonlarına vatandaşlar şu ifadelere yer verdi.

''ÖNCE İŞ SONRA EVLİLİK''

'' Önce iş sonra evlilik diyen  Ayşe Ulutaş; örneğin ben bekarken çalıştım sonra belli bir dönem sonra emekli olduktan sonra emekli olup bıraktım, ben şimdi sgk dan emekliyim sosyal yaşantımda var önce iş bana göre daha sonra evlilik iş olmadıktan sonra hayat zor ben karşıyım.'' dedi.

''30 YAŞINDAKİ ÖĞRENCİ NASIL EVLENSİN''

 ''evliliğin yaşı mı olur diyen Mehmet Emin Göngör; öyle'se devlet herhalde evlendirip bir bütçe acar 25 yaşına gelince 30 yaşına kadarda evlen hem iş bulur , hem evlenir.O zamana kadar iş bulmadan öyle evlen olur mu? köyde yaşayan insanlar çocuklarını 15 yaşında evlendiriyor, kendisiyle büyüyüp yardım etsin diye ama üniversite öğrencilerin bazıların bir senesi kalmış 27 yaşında bazıları 30 yaşında hala öğrenciler , okulu bitirmemiş 30 yaşındaki öğrenci bu yarın öbür gün evlense kariyeriyle mi ilgilensin eve mi baksın iş mi bulmaya çalışsın, insanlar zor durumda kalır. buna bir çözüm bulunmalı benim tahsilim az ama görüp geçirdiğim kadarıyla bu ters bir laftır hoş bir şey değildir.'' ifadesini kullandı.

''GENÇLERİMİZ İMANI'NI KURTAMAK İÇİN ERKEN EVLENMELERİ LAZIM''

 ''Kesinlikle buna katılıyorum diyen Muhsin azaltan; Çünkü anneler babalar, hem erkek olsun hem kız olsun, erken evlenmeleri lazım, çünkü 30 yaşına geldiğinde 19 yaşında bir kızla evlenemez,ondan dolayı ben kesinlikle katılıyorum. her gencin erken evlenmesi gerekir. zaten peygamberimizin sünnetidir eğer imkanız varsa evlenin diye, topluma bakıldığında çok iyi bir durumda değiliz batı kültürüne doğru kayıyor. açık seçik giyinen çoğaldı gençlerimiz imanı kurtarmak için erken evlenmeleri daha doğru olur.'' ifadesini kullandı

''FAKİRDE EVLENDİ ZENGİN'DE YETERKİ İSTESİNLER''

 ''Peygamberimizin de buyurduğu gibi çoğalın azalmayın,ifadelerin,i kullanan Abdurrahman Seyitoğlu; bizimde çoğalmamız lazım, ama devletinde buna el atılması lazım, farkındaysanız çoğu yer berbat ortalık fuhuş kaynıyor. Devletin buna el atılması doğal, bugün zina 50 tl gerek yok buna evlensinler yani bu bir teşviktir. Aslında kötü bir şey değil. durumu iyi olmayan insanlarda evlenebilir peygamber efendimizden bu zamana kadar ahir zamandı. fakirde evlendi zengin'de evsiz kalmayan hiç kimse yeter'ki istesinler ''dedi.

''İMKANI OLAN ZATEN EVLENİR' 

'Hacı Demir; ''Bu konu hakkında olumsuz düşünüyorum, zaten imkanı olsa evlenir, 15 ve 18 yaşında gelince zaten durmaz evlenir. gençlerin evlenmemelerin sebepleri imkanları olmadığı evsiz olduğundan dolayı evlenmiyorlar. ''dedi.

''VERGİ VERİLMESİ MANTIKSIZDIR''

Salih Gündüz; ''Zaten 30 yaşından sonra evlenebiliyorlar okuyan iş bulamayan bunlarla uğraşırken 30 yaşını geçiyor, vergi vermesi mantıksızdır.'' ifadesini kullandı.

''PEYGAMBERİMİZDE BÖYLE BUYURMUŞTU ÇOĞALIN AZALMAYIN''

Fatma Delikkulak; ''Herkes evlensin zaten bizim örf ve adetimizde evlilik var ne demiş peygamberimiz evlenin çoğalın, devlet evlenmeyenlere vergi şartı koyduğunda evlenenlere de destek çıkması gerekir. ''dedi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi