- 17 Tem 2022 - 17:48

Şanlıurfa Başkan Beyazgül ile değişimi yaşıyor

Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleri ve üstün gayretleriyle Kale Arkasındaki 300 evin ve Kızılay Meydanındaki evlerin kamulaştırılması, Açıksu, Osmanlı ve Asya mahallelerindeki kangrenleşmiş yol sorunları çözüme kavuşturulurken, Viranşehir-Harran-Akçakale-Suruç-Birecik içme suyu gibi birçok proje hayata geçirildi.

+1
Büyütmek için resme tıklayın

Göreve geldiği günden bu güne, Şanlıurfa’nın sorunlarını biliyoruz, vatandaşlarımızın isteği, talebi neyse bir bir yapacağız diyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül projeleri birer birer hayata geçirdi.

KALE ETEĞİ DEĞİŞİMİN İLK ADRESİ OLDU

Zor denilen projeleri kısa sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunan Başkan Beyazgül değişimin startını Kale Eteğinde 300 konutun kamulaştırılmasıyla verdi. Tarihi Urfa Kalesinin arkasında yapılaşan bağımsız yapılar o bölgeden arındırılarak tarih gün yüzüne çıkarılmış oldu.

KÜLTÜR VE TURİZM YOLUNDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Başkan Beyazgül’ün “Hz. İbrahim Peygamberin makamından Hz. Eyyüp Peygamberin makamına açılacak bir gönül yolu” olarak nitelendirdiği Kültür ve Turizm Yolu Eyyübiye halkını heyecanlandırırken Proje Başkan Beyazgül’ün girişimleri neticesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından acil kamulaştırma yetkisi verilmesiyle başlamış oldu. O bölgede 476 yapı kamulaştırıldı. Bölgede çalışmalar devam ediyor.

AÇIKSU CADDESİ MODERN BİR CADDE OLDU

Büyüyen ve gelişen Şanlıurfa’nın altyapı ve trafik sorununa birer birer neşter vuran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Açıksu Caddesindeki trafik karmaşasına son noktayı koydu. Bölge esnaflarıyla ve vatandaşlarla sık sık görüşerek bölgede dönüşümü başlatan Başkan Beyazgül yolun genişletme talimatını verdi. Ekipler bir yandan yolları genişletirken diğer yandan altyapı çalışmalarını da tamamladı. Geniş, güvenli ve ferah bir yola kavuşan Açıksu Mahallesi sakinleri sil baştan yapılan yollarını çok beğendi.

AKÇAKALE YOLU 50 METREYE ÇIKARILDI

Şanlıurfa’da yaşanan trafik yoğunluğunun, yeni yol açma, yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarıyla önüne geçmeyi hedefleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda Eyyübiyenin ve Akçakalenin adeta can damarı olan Akçakale Yolunu 50 metreye çıkararak sürücülerin geçişini rahatlattı. Bölgede çevre düzenleme, kavşak düzenleme çalışmalarını da tamamlayan Büyükşehir Belediyesi Akçakale Yolunda trafik karmaşasına son verdi.

 “ABİDE KAVŞAĞI ULAŞIMA NEFES OLACAK”

Ana güzergâhlarda yaptığı çalışmalarla trafik yükünü azaltan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Abide Kavşağı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor.  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kent ulaşımına değer katacak projeler üretmeye devam ediyor. Şehrin kalbi konumunda bulunan Abide Kavşağı Projesi için çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri Köprü ayaklarını taşıyacak yapıların inşasını sürdürüyor. 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan çalışmaların devam ettiği Abide Kavşağı projesi inşaat çalışması için başlatılan geri sayım devam ediyor.

“BELEDİYE BAHÇESİ İLE ŞEHRİN KALBİNE AKCİĞER NAKLİ”

Kente nefes aldıran projelerle yeşil alan sayısını her geçen gün arttıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, eski hizmet binasının yıkımını gerçekleştirerek boş alanı yeşil alan olarak Şanlıurfalıların hizmetine sundu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün alanı “Çocukların sevincine, kuşların cıvıltısına hediye ettik’’ dediği belediye bahçesi yemyeşil görüntüsüyle vatandaşların beğenisi kazandı. Eski Belediye hizmet binasının yeşil alana dönüştürülmesiyle Millet Hanı görünür hale gelirken şehrin göbeğindeki betonarme yapı da ortadan kaldırılmış oldu. Vatandaşların gönül rahatlığıyla dinlenebileceği, Belediye Bahçesi kenti ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerin de uğrak mekânı haline geldi.

ŞEHİR MERKEZİ NEFES ALIYOR

Kale eteği, ŞUTSO binası, Belediye Eski Hizmet Binası, Kızılay Binası, Kültür ve Turizm Yolu, Asya ve Osmanlı Mahallesi, Kızılkoyun Nekropol alanında yaptığı çalışmalarla yapılamaz denilenleri bir bir yapan Başkan Beyazgül Şanlıurfa’yı daha ileriye taşıyacak şehre nefes aldıracak hizmetlerini sürdürüyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Kızılay meydanıyla ilgili geçtiğimiz günlerde önemli bir müjde vermişti. 2. Etap kapsamında 50 yapının daha kamulaştırılması Başkan Beyazgül’ün girişimleriyle gerçekleşti. Burada Büyükşehir Belediyesi eski hizmet binası yerinde olduğu gibi vatandaşlar aileleriyle birlikte zaman geçirecek.

BİLİMİN GÜNEŞİ ŞANLIURFA’DA DOĞUYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün vizyon projesi “Şanlıurfa Bilim Merkezi” Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine hız kazandıracak. Çalışmaların devam ettiği Bilim Merkezi tamamlandığında Türkiye’nin sayılı bilim merkezlerinden biri olacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ortaklığı ile yapımına başlanılan Şanlıurfa Bilim Merkezinde çalışmalar devam ediyor. “Gençliğe yatırım geleceğe yatırımdır” diyerek Şanlıurfa'yı her alanda geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün üzerinde önemle durduğu projelerden biri olan bilim merkezi 9 bin metrekare kapalı alanı, 40 bin metrekare peyzaj alanı toplamda 51 bin metrekare proje alanıyla bir cazibe merkezi olacak. Zeytin Dalı Kampüsü yakınında inşa edilen Şanlıurfa Bilim Merkezi öğrencileri bilim, teknoloji ve inovasyon ile buluşturarak Şanlıurfa’dan bilim insanları, mucitler yetişmesinin de önünü açacak. Öğrenciler okullarında aldıkları teorik eğitimi bilim merkezinde pratik olarak uygulama fırsatı bulacak.

BULUNTU HOCA BULVARININ İKİNCİ ŞERİDİ AÇILDI

Şanlıurfa’da trafik akışını rahatlatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından zemin sağlamlaştırma çalışmasının tamamlandığı Buluntu Hoca Bulvarında asfalt serimi tamamlandı. Bulvarın tamamlanmasıyla birlikte Diyarbakır ve Mardin Karayolunu kullanan araçlar şehir merkezine gelmeden Buluntu Hoca Bulvarından transit geçiş yapmaya başladı.

TEMİZ İÇME SUYU İÇİN DEV YATIRIM

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı ŞUSKİ Genel Müdürlüğü Viranşehir, Harran, Akçakale, Suruç ve Birecik içme suyu çalışmaları devam ediyor. Tamamlandığında ilçelerin yüz yıllık içme suyu sorunu çözüme kavuşmuş olacak.

ŞANLIURFA’YA 21 YENİ KADIN DESTEK MERKEZİ

Kadınlara yönelik eğitimlerin verildiği kadın destek merkezilerinin sayısını her geçen gün artıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül 21 yeni kadın destek merkezi daha açarak Şanlıurfalı kadınların daha güçlü olmasını, aile ekonomilerine katkı sağlamalarını ve sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer almalarını sağladı.

GENÇLER İÇİN 47 ADET SPOR SALONU 16 YENİ GENÇLİK MERKEZİ

“Gençliğe yatırım geleceğe yatırımdır” diyerek Şanlıurfaı gençlerin her zaman yanında olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla gençler için yeni yaşam alanları gençlik merkezleri, spor salonları, yapılmaya devam ediliyor. Gençler bu merkezlerde farklı branşlardaki eğitimlere katılarak ulusal ve uluslararası müsabakalarda Şanlıurfa’nın gururu oluyor.

HOBİ BAHÇESİ TAMAMLANDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 20 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Hobi Bahçesinin açılışı gerçekleştirildi. Kura çekimi ile hak sahiplerine bahçelerin teslimleri gerçekleştirildi. Şanlıurfa’ya nefes alacağı bir alan daha kazandırıldı. İçerisinde piknik alanı, bisiklet ve koşu yolları, mescit, fitness alanı, çocuk oyun grubu ve dinlenme alanları yer alıyor. Hobi Bahçesi içerisinde yer alan sokaklara Şanlıurfa’da bulunan tarihi alanların isimleri verildi. Göbeklitepe, Karahantepe, Balıklıgöl, Kızılkoyun gibi isimlerin verildiği alanlarda bisiklet yolları da yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BOZOVA’YI TURİZM AÇISINDAN İHYA EDECEK PROJE

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin sahil ilçesi olan Bozova’da yerli ve yabancı turistlerin konaklayabilecekleri Bungalov evlerin yapımı için altyapı çalışması başlatıldı. Bölgede gençlerin kamp yapabilecekleri bir alan oluşturulacak. 12 bin yıllık Göbeklitpe’nin yer aldığı Şanlıurfa’da yeni turizm rotası oluşturmak amacıyla çalışma başlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin sahil ilçesi olan Bozova Çatak’ta 11 adet Bungalov ev yapacak.

ŞANLIURFA’NIN KALBİ BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN PROJELERİ İLE NEFES ALIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak kent turizmine kazandırılan Kızılkoyun Bahçesi görkemli bir tören ile hizmete açıldı. Geçmişte yeşil alan olan yerler aslına geri döndürülerek, Şanlıurfa fabrika ayarlarına döndürülmeye başlandı.

BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN GİRİŞİMLERİYLE ŞANLIURFA’YA MİLYONLARCA LİRA YATIRIM

“Gençliğe yatırım geleceğe yatırımdır.” Şiarıyla her zaman gençlerin yanında yer alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Türkiye’nin en genç şehri Şanlıurfa’ya Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılacak milyonlarca liralık tesis yatırımları kazandırıldı. Bu tesislerden yılda 500 bin gencin, toplam 21 Branşta (Futbol, Basketbol, Voleybol, Karate, Güreş, Judo, Taekwondo, Judo, Wushu, Kick Boks, Yüzme, Dart, Okçuluk, Bilek Güreşi, Masa Tenisi, Kort Tenisi, Satranç, Atletizm, Dalgıçlık, Su Sporları dallarında faydalandığı öğrenildi.

BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN GİRİŞİMLERİ MEVYELERİNİ VERDİ

Şanlıurfa gençliği için her fırsatta Ankara’ya giderek temaslarda bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül bu ziyaretlerin meyvelerini şehrine milyon liralık yatırımlar kazandırarak aldı. Başkan Beyazgül’ün girişimleriyle Şanlıurfa, 6 adet antrenman spor salonu ve 1 adet çok amaçlı spor salonuna daha kavuşmuş olacak.

17 Tem 2022 - 17:48 - Yaşam

urfanatik.com son bir ayda 2.062.078 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

06

Mışko - sayın başkan bence bir an önce balıklıgöl ve çevresini düzene koymalı, özellikle şu haşimiyeyi komple kaldırmalı. içindeki tarihi doku ve camiye zarar vermeden

etrafındaki dükkanları kaldırıp düzgün bir proje ile turiste ve yerliye sunmak

bu şehre yapılacak en büyük hizmettir.

şurkavdaki o saçma çarpık dükkanlar ve o alt geçit balıklıgölü öldürdü

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 14:13
05

Mimar - Ev alamıyoruz, kızlar Maşuk bölgesini imara açıp, parsel fiyatlarını neden düşürmüyorsunuz? Yoksa rantçılar ve belediyedeki işbirlikçileri istemiyor mu?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 00:23
04

Yollar karanlık ? - Sayın başkan Urfa şahlanıyor diyorsunuz havalimanı Şanlıurfa arası Şanlıurfa Harran üniversitesi Osmanbey kampüsü yolu kuzeybatı Çevreyolu refüjlerde aydınlatma direği olmaması gece karanlık olması urfaya yakışıyormu yıllardır belediyedekiler akıl edemedi yıllardır acaba Büyükşehir ne zaman düşünüp harekete geçecek bu önemli aydınlatma mevzusu İçin böylemi 2023 islam dünyası turizm başkenti olacağız şehir giriş çıkışları peyzaj aydınlatma yönünden içler acısı özellikle Harran Akçakale tarafından şehire girişler içler acısı acilen iş bilmez Büyükşehir kadrolarını belediyeyi göreve davet ediyoruz

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 21:16
03

Kurumsallık 0 - Önceki belediye başkanların başlattığı yaptığı projeleri halka yeniymiş gibi içi boş urfanın değişim dönüşümüyle alakalı en ufak bir dönüşüm olmayan şeyleri paylaşmayın Karaköprü yaşam parkının atıl halde olduğunu çocuk oyun dünyasının atıl halde olduğunu Aqua park havuzun atıl halde olduğunu halk ekmek sorununun yıllardır devam ettiği şehir içi ağaçlandırmanın yetersiz olduğunu Halilürrahman kent ormanı projesinin ve GAP vadisi 5.6 etapların halen yapılmadığını kentsel dönüşüm Bahçelievlerde şehrin merkezinde halen 1 otopark yapılmamasını Karaköprüde yıl olmuş 2022 halen bir Alışveriş merkezinin olmadığını yazın haber yapınki yapmadıklarınıda yazınki objektiflik görelim belki yapılması gerekenleri yapmadıkları İçin utanırlar

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 21:11
02

Neyin Dönüşümü ? - Yapılmayanlarıda yazın Raylı sistem tugayın yeri millet bahçesi luna park hayvanat bahçesi Bahçelievler otopark sorunu topçu meydanı sorunu topçu hanı millet hanı Bican han köprübaşındaki hanın restore edilmemesi(hacı kamil konağı değil arkasındaki yapıların gün yüzüne çıkarılması gerekir ) Ahmet bahçıvan iş merkezi yıkılmaması karakoyunun üstü açılıp rekreasyon alanı oluşturulup yıllardır su bırakılmaması kale eteği oto alım satımların yıllardır moloz yığınıyla şehir içinde bırakılması ve halen herhangi bir çalışma yapılmaması Çiftehan caddesi Arap meydanı bölgesi TURİZM yolu yapılmayıp sakatatçıların o bölgeden çıkarılmaması Mevlevihane cami etrafının turizme açılmaması Kuyubaşı ve eski hal novada toplama merkezi kavşağına kadar yolun halen 50 metre yapılmaması spotçuların kaldırılmaması eski sanayinin halen şehir içinde olması kaldırılmaması bir Çok kentsel dönüşüm bekleyen bölge alibaba Karaköprü eyyübiye Bağlarbaşı piazza etrafı yıllardır kangrenleşmiş çözülmeyi bekleyen konular urfadaki gazetecilere sesleniyorum artık yapılmayan konuları da yazınki şehirde görev yapanlara ışık tutun o makamları yoksa boşuna işgal etmesinler yazık Urfa hizmetsizlik ve vizyonda proje üretememe gecekondu kültüründen kurtulmamanın yıllardır bedelini ödüyor yazık yanı başımızda şehirler nereye vardı biz halen yüzde 80 i gecekondu olan çarpık düzensiz imar olan şehircilik kentleşmeden uzak büyük kangren sorunlarla uğraşırıyoruz yazık bu memleketin kaybedecek daha vakti kalmadı belediyelerdeki liyakatsiz kadrolardan dolayı Urfa iş bilmezlerin yükünü kaldıracak gücü kalmadı icraat vizyonlarla büyük projeler bekliyor Urfa halkı günü kurtarma adına yapılan çalışmalardan bıktı Karaköprü yaşam parkının atıl halde olduğunu çocuk oyun dünyasının atıl halde olduğunu Aqua park havuzun atıl halde olduğunu halk ekmek sorununun yıllardır devam ettiği şehir içi ağaçlandırmanın yetersiz olduğunu Halilürrahman kent ormanı projesinin ve GAP vadisi 5.6 etapların halen yapılmadığınıda haber yapın

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 21:04
01

Sinan Göcer - Beyazgül sevdası yeni herhalde halk sandıkta sözünü söyleyecek siz yorulup methetmeyin

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 19:24