Vücudunuz sihirli ellerde sağlık buluyor

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan geleneksel bir tedavi yöntemi olan Refleksoloji Şanlıurfa'da Münire Atmaca'nın sihirli parmaklarında

Röportaj: Gülizar GÜLEBAK

Şanlıurfa’nın tek Refleksologu olan Atmaca, vücudun aynası olarak nitelendirdiği ayaklara uyguladığı özel mesaj hareketleriyle bedenin belli alanlarında toplanan enerjiyi dağıtarak, vücudun kendi kendini tedavi etmesini sağlıyor.Hiçbir ilaç kullanımı olamadan doğal yöntemlerle sağlığına kavuşan hastalar ise Atmaca’yı sihirli parmakları olan doktor diye adlandırıyor. Günümüzde pek bilinmeyen bir yöntem olan Refleksoloji'yi siz değerli okuyucularımız için araştırdık.Bu haftaki

“İKİ KADIN BİR RÖPORTAJ”

dizimizin konuğu olan Refleksolog Münire Atmaca ile mucizevi yöntemi konuştuk.
İşte Refleksolog Münire Atmaca ile gerçekleştirdiğimiz röportaj şöyle;

-Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Münire Atmacı Şanlıurfa Birecik ilçesinde doğdum. 26 yaşındayım yaşadığım toprakları seven ve sahiplenen bir insanım. Fizyo-mir akupunktur ve sağlıklı yaşam merkezinde çalışıyorum.

-Şanlıurfa’da sizin haricinizde Refleksolog var mı?

Bildiğim kadarıyla yok ama bölge illerde refleksolog var. Refleksoloji pek bilinen bir tedavi yöntem değil bu sebeple kamu ve kuruluşların vasıtasıyla bu bilgiyi aktarmaya çalışmaktayım.

-Neden Refleksolog oldunuz bir hikayeniz var mı?

“Evet var. Bu bölgede büyümem sebebiyle ve bildiğiniz gibi en çok akraba evliliğinin olması nedeniyle, engelli bireylerin çok olduğu yerdir bölgemiz. Çocukluğumdan beri böyle bir ortamda büyümem nedeniyle durumu kendime dert edinmiştim, düşünsenize kapı komşunuz, beraber oyun oynadığınız arkadaşlarınız, yaşıtlarınız sizden farklı ve zor durumda olması ne kötü, onların derdini dert edinmemle başladı hikayem.Bu sebeplerden dolayı yaklaşık dört yıl rehabilitasyon merkezlerinde çalıştım ve orda görev yaptığım süre içerisinde bizden ilgi bekleyen o özel çocuklar için alışılagelmiş tabuların dışında bireyler yapmaya karar verdim aynı zamanda refleksoloji tedavisin yaşadığım bölgede neredeyse bilinmediğini fark ettim ve bunun üzerine sağlam bir eğitim almak adına her şeyimi bir yana bırakıp Ankara’ya gitmeye karar verdim maddi manevi beni yoran bir çok süreç olsa da refleksolojı eğitimimi tamamlayıp memleketime dönmekten mutluyum. Nihayetinde yürümek istediğim yolda bir adım atmış oldum.”

-Kaç yılda bu eğitimi aldınız?

“Rehabilitasyon merkezinde çalışırken refleksolojıye merakım ile araştırmalara başladım. Yaklaşık üç yıl refleksolojı üzerine eğitim aldım daha sonraları ise çeşitli sertifika programlarına katılarak uzmanlığımı aldım.”

-Şanlıurfa’da ayaktan yapılan bu tedaviye talep nasıl?

“Öncelikle bıkıyorsunuz ki sadece sağlık sektöründe değil her hangi bir is alanında o işle ilgili yeni bir şey ortaya çıktığında herkes uzak duruyor. Buna ne derseniz artık, insanlar bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmadığı için doğal olarak talep edemiyorlar ama bilgilenip tedaviden olumlu sonuçlar alanları görünce talepleri artıyor şuan talep oldukça iyi.”

-Başka illerden gelen hastalarınız var mı?

"Evet var, özellikle iyi örnekler oldukça yaygınlaşması devam edecektir. Sorun lokal değil bölgesel ölçektedir."

-Çok bilinmeyen bir tedavi yöntemi hastalara bu tedavi yöntemini kabul ettirmekte zorlanıyor musunuz?

“Elbette ilk geldiğim günlerde zorlandım ama çeşitli seminerin ve tanıtımlarla bu yabancılaşmayı astığımızı düşünüyorum şu günlerde. Hiç bilgisi olmayan hastaları önce bilgilendiriyoruz daha sonra içtenliğimiz hastalara güven vermiş oluyor böylelikle kabul ettirmek çokta zor olmuyor.”

-Bizlere Refleksoloji hakkında biraz bahseder misiniz?

“Tabi Refleksolojı bugün tamamlayıcı yada destekleyici tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır, yaklaşık 12 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Refleksoloji, ayaklarda ve ellerde bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktalarının, belirli tekniklerle uygulanan vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasıdır. Duyu sinirlerinin uyarılması ile beyine uyarılar gider ve önemli kimyasal maddelerin salınımı ile sağlık ve iyilik halı korunmuş olur.”

Refleksolojinin faydaları nelerdir?

“Stres ve gerilimi azaltır. Tüm vücutta dolaşımı düzenler, Toksinlerin atılımına yardımcı olur, Nötral homeostasisin korunmasını sağlar, Sistemin yenilenmesini sağlar ve enerji düzeyini artırır, Enerji akışını etkileyen faktörleri ortadan kaldırır, Ağrı ve acıları iyileştirir, Zihnin ve bedenin iyilik halini korur, Organ fonksiyonlarının sağlıklı olasını sağlar.”

-Tedavi olan hastalarınız bu yöntemden memnun kalıyor mu?

“Tabi ki bunu onlara sormak lazım ama seans sonrası hasta yakınlarının ve kendilerinin yüzündeki tebessümü görünce memnun olduklarını düşünüyorum aynı zamanda memnun olduklarına dair duyumlarda alıyoruz.Bir tedavi sürecinde daha önceleri yürüme zorluğu çeken 2 yaşındaki çocuğumuzun 15, 20 seans sonrasındaki destekli ilk adımlarıyla ailesinin yüzündeki gülümseme memnuniyetlerinin en iyi göstergesiydi.”

-Genelde ne tür hastalıkları bu şekilde tedavi ediyorsunuz?

“Birçok hastalığın tedavisinde yardımcı oluyoruz bunların başında Cp (serebral palsi), Otizim, Migren, Bel, boyun fıtığı, Depresyon, panik atak, Ünsiyet, uyku problemleri, Metobolik sorunlar, kabızlık, konuşma bozuklukları, kekemelik”

20 Mayıs 2016 -

urfanatik.com son bir ayda 934.079 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?