Şanlıurfa Derbisi Müthiş Keyif Verdi

HDİ Sigorta Tekerlekli Sandalye Süper ligi 20. Haftasında Şanlıurfa derbisine sahne oldu. Ceylanpınar Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı, Ceylanpınar’da karşı karşıya geldi. Karşılaşma TRT Spor Yıldız dan canlı yayınlanırken, ekran başında izleyenler maçın son topuna kadar müthiş heyecan yaşadılar.

Ceylanpınar kapalı spor salonunda Müthiş bir derbiye sahne aldı. Ceylanpınar ligde oynadığı 19 maçta 9 galibiyet ile 9. Sırada yer alırken, konuk Şanlıurfa Büyükşehir Belediye 20 maçta 10 galibiyet ile 8. Sırada yer alıyordu. Maç öncesinde ,

Maça müthiş başlayan Ceylanpınar Engelliler takımı 1. Periyotta hücumda neredeyse hatasız oynayıp, hızlı geçişlerle 1. Çeyreği 23-17 önde kapattı.

2. ve 3. Çeyrekte karşılıklı sayılar oyuncuların sahada vermiş olduğu mücadele inanılmaz seyir zevki verdi., Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde kaptan Mehmet Çetingöz’e göz açtırmayan Ceylanpınar Engelliler, Ali Asker ve İranlıları ile maçı 6 sayıda tutmayı başarırken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye de Bekir Solmaz kenardan gelerek müthiş katkı sağlayarak, 3. Çeyrekte Şanlıurfa BŞB sini oyunda tutmayı başardı.

Son çeyreğe Ceylanpınar 6 sayı fark ile 61-55 önde girdi.

Son çeyrekte sayılarına devam eden Bekir Solmaz, Kaptan Çetingöz’ün de sayıları, ile bir anda maça ortak olmayı başardı. Maçın son saniyelerine girerken 75-74 önde giren Büyükşehir Belediye,  ev sahibi Ceylanpınar Engelliler son 2 hücumun birinde boş dönerken,

Şanlıurfa Büyükşehirde Genç ve geleceği parlak oyuncu Mehmet Şirin Yılmaz sahneye çıktı ve son 8 saniye kala kendisini boyalı alanda unutturup içeri kıvrılarak 79. Sayıyı bularak genç yaşta aldığı sorumluluğu, kendisine güvenildiğinde maçı büyük dev adamlar gibi çevirebileceğini göstererek takımını 79-78  galip gelmesinde çok önemli rol oynadı.

Maç sonunda Ceylanpınar Engelliler Antrenörü Metin İdoğ ;tüm Türkiye müthiş bir derbi izlettiğimizi düşünüyorum, son topa kadar maçı önde götürdük ama sonunu getiremedik. Şanlıurfa’yı süper ligde temsil eden 2 takımında ne kadar iddialı ve iyi takımlar olduğunu bir kez daha gösterdik. Ekran başında bizleri izleyenlere ramazan ayında heyecan dolu bir maç izlettik. Şanlıurfa BŞB takımını tebrik ediyorum. Biz önümüzdeki maçlarımıza bakacağız.’’

Şanlıurfa BŞB Antrenörü Serdar Yıldırım ise Şanlıurfa derbisini Türkiye’ye büyük heyecanla izlettirdik, hedefimiz olan Play-off  için önemli bir galibiyet elde ettik.  Son saniyede gelen galibiyet bizim için çok önemliydi, Ceylanpınar ekibini tebrik ediyorum. Müthiş bir taraftarları var önümüzdeki maçlarda başarılar diliyorum.’’ İfadeleri kullanıldı.

HDİ Sigorta Süper liginin 20. Haftası hem ekran başında izleyen Basketbol severlere , hem de Ceylanpınar spor salonuna gelen taraftarlara inanılmaz bir maça sahne aldığı için her iki ekibimize bu seyir zevki yüksek maçı bizlere izlettikleri için kocaman teşekkür ediyorum…..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Özgeliş - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?