Ceylanpınar Tutulmuyor, Büyükşehirden Müthiş Geri Dönüş

Tekerlekli Sandalye HDİ Sigorta Süper liginde mücadele eden Ceylanpınar Engelliler spor kulübü konuk ettiği Vakıflar KKTC  ni 78-76 mağlup ederek önemli bir galibiyet elde etti.

Çekişmeli geçen müsabakanın 1. Çeyreğinde 16-13 önde kapatan Ceylanpınar engelliler basketbol takımı, 2. Çeyrekte Kıbrıs temsilcisinin etkili oyunu devreye 35-36 geride girdi.

3. Çeyrekte Kıbrıs temsilcisinin etkili oyununa yeterli karşılığı veremeyince 53-58 geride kapattı.

Maçın son çeyreğinde sahada başka bir Ceylanpınar vardı. Etkili savunmayı hücumda gösterince sahadan 78-76 galip ayrılarak. Ligde önemli bir galibiyet elde etti.

Maç sonunda müthiş bir sevinç yaşayan Ceylanpınar engelliler basketbol takımı , ligde önemli bir galibiyet almanın haklı sevincini yaşadı.

Sahada müthiş mücadele eden maç sonuna kadar mücadelesinden vazgeçmeyen Kıbrıs ekibini ve Ahmet Akdeniz’i tebrik ediyorum önümüzdeki maçlarda başarılar diliyorum.

Galibiyette önemli pay sahibi olan Metin idoğ ve ekibini kutluyorum.

Önümüzde oynayacakları karşılaşmalarda başarılar diliyorum.

HDI Sigorta Süper ligde Bir diğer temsilcimiz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi konuk ettiği Pendik Belediyesini 15 sayı geri düştüğü maçı 73-70 kazanarak çok önemli bir galibiyet elde etti.

Maça kaptan Mehmet Çetingöz damgasını vurdu 33 sayı üreten Kaptan Çetingöz 4 3 sayı isabeti ile maçın geri dönmesinde önemli bir rol oynadı. Mehmet Çetingöz’ü Zakarya Salmi 16 sayı , Bekir Solmaz ise 10 sayı ile takip etti.

Maça kötü başlamasına rağmen ilk 2 çeyrekte çok kötü performans sergileyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye devreye 11 sayı 29-40 geride kapattı.

Maçın 3. Çeyreğinde Kaptan Mehmet Çetingöz oyuna ağırlığını koyması ile maçta tutunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi maçı 73-70 önde kapatarak çok önemli bir galibiyet aldı.

Maç sonunda galibiyeti kutlayarak büyük sevinç yaşayan Başta Antrenör Serdar Yıldırım ve sporcular sezonun önemli galibiyetine imza attıklarını, bu maç bizim için çok önemliydi maça çok kötü başlamamıza rağmen, maçın 2. Yarısında bambaşka bir takımımız vardı sahada göstermiş oldukları üstün performanstan dolayı oyuncalarımı tebrik ediyorum ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki haftalarda oynayacakları karşılaşmalarda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye ‘ye Başarılar diliyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Özgeliş - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?