Kimin gücü kime yetiyse olmamalı

İnsan olarak geldiğimiz noktalara bakınca gerçekten kimin gücü kime yeterse kendince bir yol almış gidiyor. Bakıyorsunuz evlerde,  iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde, yollarda, otobüslerde daha bir çok yerde gördüğüm kadarıyla her haltı yiyip kendilerini mükemmel sananlar sanıyorlar ki bu dünyada onlardan başka dürüst, namuslu, merhametli birisi daha yok.

Örneğin;

   İster kadın olsun ister erkek, eşine, çocuğuna veya engelli çocuğuna şiddet uygularken kendilerinin güçlü olduğunu mu sanıyorlar.

İş yerlerinde ustalar iş verenler çırakları döverek ve hakaret ederek o çocuğun dünyasını karartarak  kendilerini güçlü olduklarını mı sanıyorlar.

Bir insanın başarısına destek olacakları yerde köstek olup köşe bucakta dedikodu yapanlar kendilerini  bilmeyen mahluklar kendilerinin güçlü olduğunu mu sanıyorlar.

    Bir konu hakkında kendi çıkarı ve sinsice yaklaşıp açıklama yaptığın halde hala aptala yatıp karşıdaki insanı haksız çıkarmak için konuyu başka yerlere getirmek isteyenler kendilerinin güçlü olduğunu mu sanıyorlar.  

    Yetimin, mazlumun hakkını yerken bilmezler mi ki o yedikleri haram ateş olup midelerine indiklerini ve bunun hesabını ahirette vereceklerini düşünmeden kendilerinin güçlü olduğunu mu sanıyorlar.

   İşçinin emekçinin hakkına ihanet eden, emeğinin karşılığını vermeyen patronlar iş verenler bu insanların ahını alarak  ve kul hakkına girerek kendilerinin güçlü olduğunu mu sanıyorlar.

    Zarar veren hayvanları oyun oynayan çocukların üzerine salan mahluklar kendilerinin güçlü olduğunu mu sanıyorlar.

   Dolar yükseldikçe ellerindeki eski mallarına zam yapan,  gıda mallarını stoklayan market ve mağaza sahipleri insanları mağdur ettiklerinde kendilerinin güçlü olduğunu mu sanıyorlar.

   Dünyada dört dörtlük hiçbir insan yoktur lakin sözde dünyanın en iyi insanıyım derler ama adamına göre oynayanlar bile kendilerini güçlü olduğunu mu sanıyorlar.

   Aslında hiç kimse güçlü değildir. Aldıkları nefese bile sahip değilken. Bu yüzden kendince neden bulup  insanlara haksız yere diş bileyenler bunun hakkını vereceksiniz. Üstelik hangi ruh haliyle bunları yapıyorlar ki ruhlarını karartıp  hasta olduklarının farkında bile değilsiniz. Size tavsiyem tedavi olup hasta ruh halinizle  etrafınıza zarar vermekten vaz geçin.

   Sizin yüzünüzden insanlık yok oluyor Ve diyorum ki, hiç kimsenin yaptığı kötülük yanına kar kalmaz. Önemli olan insanın amel defterinizin güçlü olmasıdır.

Rabbim bizi bu tür insanlardan uzak tutsun inşallah .

Sağlıcakla kalın

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?