Ceylanpınar’lı Engellilerin Başarısı

Tekerlekli Sandalye Süper liginde mücadele eden Ceylanpınar engelliler basketbol takımı evinde oynadığı Bursa Bedensel engelliler takımını 73-46 lık farklı tarife uygulayarak 4 maçta 3.galibiyetini aldı.

   Geçtiğimiz yıl küme düşme hattında yer alan Ceylanpınar Engelliler Basketbol takımı, bu yıl gözterdiği performans ile göz dolduruyor. Ligin üst düzey takımları olan Galatasaray ve Beşiktaş’ı geride bırakarak ligde 4. Sıraya kadar yükselmesini başardı.

    Önemli transferlerle takımını güçlendiren Ceylanpınar engelliler takımında Ali Asker ve Umutcan dolaşanın ekstra performansları ile göz dolduruyor.

    Ceylanpınar Engelliler basketbol takımı ,her sezon üstüne kata kata giden, kendini geliştiren oyuna müdahale edebilen, sporcuları ile diyalogu iyi bir Antrenöre sahip olması çok büyük bir avantaj, Aslında her şeyden önce Ceylanpınar’ın evladı olması işini severek yapması en büyük ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.

    O Ceylanpınar’ın evladı Metin İDOĞ belki bu ismi ilk kez duyuyorsunuz yazıyı okuyanlar belki de Ceylanpınar ‘ın Engelli Basketbol takımı olduğunu da ilk kez duyanlar vardır. Evet süper ligde bir Ceylanpınar takımı var ve ligin üst sıralarında mücadele ediyor.

   Tribünleri görmeniz gerekir inanılmaz coşkulu bir taraftar, sahiplenen bir taraftar kitlesi var.

Beni en çok duygulandıran bir durum , Ceylanpınarlıların takımına Engellilerine destek çıkması, HER MAÇA KOŞA  KOŞA GİDİP TRİBÜNLERİ DOLDURMASI , takımın başarısında büyük etken. Ceylanpınar Engelliler Basketbol takımı Antrenörü Metin İDOĞ dan bahsetmiştim sizlere, kısada olsa Metin hoca bakın neler söylüyor.

    Metin İDOĞ: geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla ligler arka arkaya oynanan maçlarla tamamlanmış ve biz ligi alt sıralarda tamamladık, Ceylanpınar’ın Süper lig hayalini gerçekleştirdik ,  fakat ligde tutunabilmek çok önemli biz ilk yılımızda ligde kalıp buralara gelmemizin tesadüf olmadığını asansör takım olmadığımızı herkese göstermek istedik, bu yılda lige çok iyi başladık evet şuan ligin 4. Sırasındayız ama ilerleyen haftalarda bizleri zor maçlar bekliyor, bu maçlardan da az kayıpla çıkabilirsek ligi iyi yerlerde kapatabileceğimizi düşünüyorum. Ceylanpunar’a GALATASARAY,FENERBAHÇE,BEŞİKTAŞ VE İZMİR BŞB gibi takımları getirebilmek büyük emek istiyor. tabi maddi destek çok önemli bu ligde Sn Belediye Başkanlarımız ve Sn Valimiz bizlere Engelilere destek olabilirse bizler daha iyi yerlerde Şanlıurfamızı Ceylanpınarımızı temsil edebileceğimize inanıyorum.. İfadelerini kullanması ve bilinçli hareket ettiğini gösterdi bizlere.

Süper ligde yıllarca mücadele edecek bir kapasite olduğuna inanıyorum Ceylanpınar’ın sizler Ceylanpınar’da yaşıyor ve hafta sonu bir planınız yok ise Tribünlerde yerinizi alıp o heyecanı yaşamanızı isterim.

   Süper ligde mücadele eden bir diğer tak Şanlıurfa’da Şanlıurfa Büyükşehir Belediye, Süper ligde Şanlıurfa’nın 2 takımı  3.ligde İSE 3 Basketbol takımı var. TEKERLEKLİ SANDAKYE  BASKETBOLU  çok önemli bir branş ,

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Özgeliş - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?