Şanlıurfada Sağlık

Yıllarca Büyükşehir olma hayaliyle yanıp tutuştuk. Sonra Şanlıurfa büyükşehir oldu diye halk olarak sevindik. Ama sadece isim olarak büyük kaldı galiba. Çünkü öylesine  eksiklikleri var ki. Örneğin bunlardan biri ve en önemlisi sağlık sektöründe epey geride kalışımız. Devletin hastanelerine ve özel hastanelerine  gittiğimizde veya randevu almak istediğimizde branş doktorlarının çok eksik olduğunu görüyoruz. Halk bu konuda çok mağdur durumda. Hastası var. Branş Doktoru yok çaresiz Urfa’nın dışına gitmek zorunda kalıyor. Sadece yol değil, iaşe ve istihdam durumu milleti zor durumda bırakıyor. Kim’de maddi olanakları olmadığı için gidemiyor ve hastasını kaybetmekle yüz yüze kalıyor.

Peki bunu yetkililer neden görmüyor bir türlü aklım almıyor. Kocaman binalar ve içleri boş. Ya doktor yok yada aletleri yok. Bu nasıl bir çelişki akıl alır gibi değil. Halk müzdarip bu konuda. Galiba “sahipsiz Urfa” sözünün tecellisi mi oluyor diye kendi kendime sormuyor da değilim. Oysa GAP’ın başkenti. Gönül isterdi ki her alanda olduğu gibi sağlık alanında da en ön saflarda yer alsaydı. Ve bizlerde bununla gururlansaydık. Urfa’dan değil de dışarıdan Urfa’ya operasyon için hasta gelseydi. Her türlü donanıma sahip olsaydı memleketimiz. Üstelik sağlıklı bir topluma sahip olmak içinde bu gereklidir.

Sonuç olarak yetkililerin bu tür konulara daha fazla duyarlı olup bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini umuyor. Herkese sağlıklı günler diliyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?