Sağlıksız Yolculuk

Yaz ayı geldi. Tatil telaşı başladı. Ama hala çok ders aldığımızda söylenemez. Uzun kısa mesafeye aldırmaksızın ucuz diye insanların bir çoğu otobüs firmalarını tercih ediyor. Ama bir çok otobüs firması hes kodu vs hiç aldırmadan yolcu almaya başladılar. Hatta geçenlerde

Televizyonda  bir olaya şahit oldum.

    Otobüs firmaları bir kaç kuruş daha fazla kazanmak için coranalı hastaları bile bile yolcuların arasına alıp yolculuğuna devam etmişler.

Üstelik yolcu kimsenin vebaline girmeyelim demiş. Ama firma başkasının hes koduyla gelin diye yol göstermiş.

Galiba bunlar mevlananın ne olursan ol yine gel sözünü yanlış algılamışlar. Tabi bu işin mecazi yönü. Galiba insan sağlığına bu kadar önem veriliyor. Para gelsin de nasıl gelirse gelsin mantığı. Ve bu tür insanların vurdum duymaz tavırları ve hırsları yüzünden otobüsteki bir sürü insanın hastalanma riskini sırf para uğruna göze almışlar. Bu kadar insanın gözü dönmüş olamaz. Ama  maalesef duyduklarımız ve gördüklerimiz karşısında küçük dilimizi yutacak duruma geldik. Belki para kazanırsınız. Ama toplum hastalıklı hale gelir bunu bilmeyecek kadar kör, sağır ve duyarsız mısınız siz. Yapmayın lütfen.

 Sağlıklı günler temennisiyle saygılar sunuyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Aşı durumunuz nedir?