İnsanlıktaki Gerçekler

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir aslında. İnsan gibi görünen lakin adam olamamış ve ruhu bozuk insanların düşüncelerinde hep bencillik vardır.

    Yani her menfaatinin altında bir yalakalık, her yalakalığının altında da bir menfaat yatar.

Çıkarcılık, vefasızlık, yalan, dolan almış başını gidiyor. Karakter dersen sallantılı bir halde adamına göre muamele yapmak gibi. Menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapıyor. Yalancı Allah’ın düşmanı der ama yalanından geri durmaz. Yalanının haddi hesabı yok. Tıpkı sağanak yağmur gibi. Yalanları ortaya çıkmadığı sürece en doğru insan kılığına bürünüyorlar. Lakin yalanları ortaya çıkınca da pişmiş kelle gibi sırıtıp kendilerini savunmaya başlıyorlar. Yada işime öyle geldi der ortadan sıyrılırlar. Bile bile Allah’ın düşmanlığından bi haber yaşarlar.

    Ama hayatı yalan olan insan her zaman  kaybetmeye mahkumdur. Kaybettiğinde de suçu başkasında aramasına gerek yok. Örneğin bir temelin harcına yalan karıştırıp o binayı yükseltmeye çalışıyorsunuz. Sonuç ne oluyor biliyor musunuz zamanla o binada çatlaklar oluşur ve yıkımına sebep verir. Fakat kimsenin umurunda olmaz. Çünkü bu dünya iyi oynayanların olmuş. Bunu bilip  dile getirsek de anlasak da nedense bazıları yine bunlara yenik düşüyor ve hayatlarını  bu sahte insanlarla yaşamaya devam ediyorlar.

   Sonuç olarak Rabbim bizleri iyi insanlarla karşılaştırsın . Saygılarımla

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Aşı durumunuz nedir?