Sadakat

Hayatımızın olmazsa olmazlarından sadakat konusunu irdelemek istedim bugünkü yazımızda. Sadakat deyince aklımıza bir çok şeyler gelir. Ama her şeyden önce kendimize karşı doğru olmamız gerekmektedir. Buda günlük hayatımızda karşımıza çıkan olaylarda göstereceğimiz tavırdan kendini gösterir. Yani kimse yanında yokken dürüst davranabilmek ve değerler noktasında ihmale yol verecek davranışlardan kaçınmaktır sadakat.

Örneğin;

Evlilikte sadakat

Aşk da sadakat

Sevgide sadakat

Dostlukta sadakat

Arkadaşlıkta sadakat

İşinde, görevinde hep sadakat deriz ve bekleriz. Ama öncellikle kendimiz uygulamalıyız. Çünkü bunun özünde sana yapılmasını istemediğin nahoş bir davranışın veya sorumsuzluğun paydaşına da senin yapmaman ve sana yapılmamasını beklemendir. İki taraflı olması durumunda ancak sevginin, saygının, samimiyetin , sadakatin ve sabrın olduğu yerlerde insanlar hedeflerinde daha başarılı olur.  Buna paralel olarak bu hayatlarına yansır ve mutlu olurlar. Bunları da bilmemize rağmen günümüzde sadakatin, dürüstlüğün, sevginin ve samimiyetin insanlarda azaldığını ve sadece her şeyin menfaat odaklı olduğunu  görüyoruz.

Neden derseniz?

Günümüzde insanlar;

-Sadakatten bahsedip ihanet ederler.

-Dürüstlükten bahsedip iki yüzlü olurlar.

-Sevgiden bahsedip sevgisini kullanırlar.

-Merhametten bahsedip acımasız olurlar.

-İnsanların emeğini yok sayıp kendi menfaatler için iftira atarlar.

-Dostluktan bahsedip çıkarları için dostunu satarlar.

Ve en önemlisi Allah Allah deyip din kisvesi altında insanları manevi duygularını kullanıp sömürürler.  Yani bu kadar acınacak ve hatta utanılacak duruma geldi insanların yaptıkları. Ama konuşunca da mangalda kül bırakmazlar. Herkes en iyi davranışı kendisine yakıştırır. Ama icraata gelince kimseyi ortalıkta bulamazsın. Çünkü ya menfaatine dokunursa korkusu var.

Bakın aslında bu dünya da biz insanlar misafiriz.  Bugün varız. Yarın yokuz. Gelin iki günlük bir dünya için ömürlük ahiret hayatımızı tehlikeye atmayalım.  Sevgimizi, sadakatimizi, güvenimizi ve hatta insanlığımızı kaybetmeden sınav olan bu dünyadan başarılı birer öğrenci olarak ayrılalım. Hayırlı ramazanlar diliyor. Bu ağır pandemi koşullarında sağlıkla çıkmak için hep birlikte Maske, mesafe  ve hijyene dikkat diyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Elektrik faturanız ne kadar geliyor?