Evde kal Urfa

Şöyle sabah çıkıp Şanlıurfa’mı karış karış bir gezeyim dedim şu covid önlemleri hakkında bir gözlem yapayım ne kadar tedbirli davranıp bilinçli hareket edip etmediğimizi gözlemlemek istedim.

          Maalesef üzülerek belirtmek isterim ki bu konuda bırakın tedbir almayı pervasızca salgına  davetiye çıkarttığımıza şahit oldum .

           Sanayideki esnaftan tutun sokaktaki çocuklar park ve meydanlardaki gençler

kapı önünde toplanmış cemiyet kurmuş teyzeler işin ciddiyetinden uzak kendi alemlerinde yaşadıklarını üzülerek gözlemledim .

           Urfa’mdaki bir çok semtinde çocukların başı boş pervasızca çöp bidonlarının etrafında koşuşturması , sokak köpeklerinin boynuna ip bağlayarak köpeklerle haşir neşir olması  kız çocuklarının toprak zeminlerde ip atlaması v.b bir çok olumsuzluğa şahit olarak çok üzüldüm .

             Sevgili Urfalı hemşerilerimden  rica ediyorum  lütfen devletin belirlediği kaidelere uyalım canımız ve yüreğimiz yanmazsın. Sizin acınız bizim acımızdır dövünmemek için yüreğimizin yanmaması için lütfen evde kalalım .

               sevgili Urfa’m okulların geçici olarak tedbir amaçlı kapatılması Tatil anlamına gelmiyor bu çocukların sokakta başı boş bırakılması içinde kapatılmadı lütfen bu sıkıntılı süreçte evlatlarımızı sokaklardan uzak tutalım .

                Amcalarım teyzelerim sevgili gençler meydanlarda sokak aralarında parklarda geçirdiğiniz her saniye bu sağlının yayılmasına davetiye çıkardığınızı bilin lütfen aciliyet olmadıkça evimizde kalalım .

               Tedbir bizden Takdir ALLAH ındır yaptığınız tedbirsizliğinizden dolayı takdirde bahane aramayın

                Camilerde namaz bile kılamaz hale geldik diyen amcam bilmezisin ki

tedbir almak ALLAH’ın emridir .

Nisa 71 de ki bir ayeti kerimede mealen aynen şöyle buyurur rabbimiz E y iman edenler tedbirinizi alın buyurmakta.

               Kaza ve kaderde başımıza ne geleceğini bilmediğimizden tedbir almak sebeplere yapışmak dinimizin emridir . unutma ki Tedbir tevekküle aykırı değildir . sebeplere yapışmadan tevekkül edilmez .   Bir gün adamın biri devesini hiçbir tedbir ve önlem almadan devesini dışarıda bırakarak tevekkül ettiğini dile getirir

                Buna peygamber efendimiz önce deveni bağlayarak tedbirini al sonra ALLAH a tevekkül et diye buyurur (tirmizi)

                Sevgili Urfalı hemşerilerim tedbirsizlik şeytanın silahı olan kibirdendir özellikle bugün gözlemlerimde şahit olduğum bu pervasız ve tedbirsizliğin şoku ile şunu demek isterim

 tedbirsizlikle şeytanın silahı olan kibir le cahillik yapıyorsunuz gençler lütfen kendinizi düşünmüyorsanız sevdiklerinizi düşünün hem onların hem de bizim yüreğimizi yakmayın

TÜM HEMŞERİLERİMDEN RİCA EDİYORUM LÜTFEN TEDBİR TEDBİR TEDBİR

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Veysel Karani Kayan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi

Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?

403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 11481605


Varnish cache server