Senmisin spora hizmet eden

Son dönemlerde gerek görsel gerekse sosyal medyada gündem Türk futbolunda. Özellikle alt yapıdan neden futbolcu yetişmiyor. Bu sorular gündemde sürekli tekrarlanırken. Batman’da köşe yazarı Ercan Atay kardeşimizin çok anlamlı ve önemli konulara imza attığı köşe yazısını sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü aynı durumlar Batman’da olduğu gibi Şanlıurfa da aynı konu yaşanıyor.

Batman’da Sonsöz gazetesi köşe yazarı kardeşimizin. Sitem dolu Köşesinde İNSANA HAK ETTİĞİ DEĞERİ VER. Başlıklı yazısıyla devam ediyor Yıllarca Batman spor başta olmak üzere çevre illerin takımlarında forma giymiş Eski futbolcuların Batman belediyesi tarafından Çöp ve cadde temizliğine görevlendirilmesi Türk futbolu güneydoğuda gelinen seviyeye Noktayı koymuştur.

   A lisanslı. Faris Ergün hoca Başta olmak üzere. 15 kez milli olmuş Yunus Kanağı . Henbolcu İhsan Adak. Kaleci Antrenörü Fehmi Öner. Bayanlar Futbol hocası Mehmet Alkan. Bir çok bölge takımların formasını başarı ile terletmiş Mustafa Zengin. İşte Bu kardeşlerimiz zamanında suç işlemiş. Nasıl bir suç diye sorarsanız? bu kardeşlerimiz Türk futboluna hizmet ettikleri için mükafat olarak Çöp temizliğine görevlendiriliyor. Ellerine yüreğine sağlık Ercan Atay Hocam. Sonsöz sözünü söylemiştir.

Tıpkı Şanlıurfa’da olduğu gibi bizler hak edene değerini vermiyoruz. Veremiyoruz yalakalıktan dolayı yağmur neredeyse tarlayı oraya çekiyoruz. Daha önce ki köşe yazılarımda yazmıştım. Hatırlatma yapma gereği duydum. Özellikle amatör takımları için yazdığım yazıda. Başınız düşerse (dara ) Akçakale’yi ara diye. Çünkü O yazdığım dönemde Spora ve sporculara gönül vermiş Bir belediye başkanı. Sn. A Hakim Ayhan Ve M. Emin Onhan vardı.

   Bütün amatör spor camiasının dert ortağı gibiydiler. Dar günün dostlarıydı. Akçakale ufak bir ilçe ama yüreği kocaman adamların olduğu bir ilçeydi. Herkesin dilinde Akçakale vardı. Çünkü Dara düşenin dostuydu. Hangi spor kulübü ihtiyaç duyduysa Akçakale Yetiş. İl dışından misafir takım geldi mi. Akçakale yetiş. Vs vs yetişte yetiş Akçakale. gönül sofrasını evine değil caddelere sermişti ihtiyacı olan buyursun diye.
O İlçede Spora gönül vermiş insanlar vardı. Başta Eski Belediye Başkanı. A Hakim Ayhan üzere Mehmet Emin Onhan Başkanlığında Ki eski Akçakale belediye spor Yönetim Kuruluna. Şanlıurfa Amatör Camiası Bu güzel insanlara ne kadar teşekkür etse azdır. Ama bizler iyiliği çabuk unutan insanlarız çünkü menfaatimiz bitene kadardır.
Batman’da Yaşanan Olay gibi Sen mısın spora hizmet eden misali. Ömrünün Yarısını Spora ve sporculara adayan Adam gibi adam Mehmet Emin Onhan’a verilen Mükafat. Akçakale belediyesi Araç yıkama servisine Veridi. Şuan ki görevi araçları yıkamak. İşte Akçakale belediyemizin bırakın spora katkısını ve Sporcuya spora hizmet etmiş insanlara olan sevgisi bu.

Demem şudur ki alt yapıdan sporcu yetiştirmek için işin ehli insanlara hak ettiği değeri vermiyoruz. Son olarak hangi görev olursa olsun adı çöp veya temizlik olur.fark etmek sızın onurlu çalışmalarından dolayı. Türkiye’nin hangi ilinde olursa olsun. Spora hizmet etmiş eski sporcu ve hocalarıma şükranlarımı sunuyorum. Unutmayın ki Temizlik imandan gelir. Bizler yaptığınız her türlü görevde sizlerle gurur duyuyoruz. Yağmur nerede tarlayı çekmeye devammmm.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aziz Atlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi

Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?