TÜRKİYE İLE TANIŞTIĞIM ŞEHİR; AYDIN

Başlığı okur okumaz aaaa…

Nasıl yani bu kız doğduğu gibi Türkiye ile tanışmış olmuyor mu?

Sorusu aklınızı kurcalamış olmalı. Hemen aklınızı kurcalayan tüm sorulara açıklık getiriyorum.

Beni tanıyan insanlar annemin Rus babamın ise Şanlıurfalı olduğunu biliyor. Ben ve ablam Rusya’da dünyaya gelmiş gözlerimizi orada hayata açmışız.

Ailem ben 4 yaşındayken Türkiye’de yaşama kararı almış. Babam bizleri Türkiye’ye getirmeden Aydın’ın Didim ilçesine gidip orada yaşayan arkadaşlarıyla görüşmüş ve ailesini Türkiye’ye getirmek istediğini, Didim’de yaşamak istediğini anlatmış.

Yapabileceği işleri gözden geçirmiş Didim veya Aydın’da neler yapılabilir diye gözlemde bulunmuş ve sonunda Didim’in büyük bir markete ihtiyacı olduğunu düşünmüş ve o ilçenin ilk marketini kurarak bizleri Türkiye’ye getirmiş.

Şimdi Türkiye ile hangi şehirde tanıştığımı anlayabildiniz mi?

Ben Türkiye ile Aydınla tanıştım. Türkiye’nin bu kadar muhteşem bir ülke olduğunu Didim’in huzur veren doğasıyla anladım.

Türkiye’yi küçüklüğümden bu güne izi kalan Didim’in o berrak, tertemiz, muhteşem deniziyle tanıdım.

Aydın benim bir parçam, Türkiye’deki ilk limanım oldu. Şimdi sizlere yüreğimde taşıdığım her gün özlemini çektiğim Aydın’ı anlatacağım.

YAZIYA DÖKÜLEMEYEN HİSLER

İnsan yaşadığı her hissi yazılara dökemiyor.

Ben yazıya dökülemeyen o hisleri Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 19. Başkanlar Kurulunu Cem Ulucan Başkanın öncülüğünde Aydın’da yapmaya karar vermesiyle yaşamaya başladım.

Aydın’a vardığım ilk gün, Aydın’ın havasını soluduğum ilk an…

Düşünsenize içinize huzur dolduğunu ve o an farkına varmadan gülümsediğinizi işte ben bunu yaşadım.

Otelin kapısında fark ettiğim gülümsememi hiç bozmayıp otele giriş yaptım lobide bizleri Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan karşıladı.

Cemiyet Başkanı Ulacan’ın güler yüzüne karşılık bende gülümsememden vazgeçemedim.

Aydın’ın havasından mıdır bilemedim…

AYDIN YÜRÜYÜŞÜ

Odalara yerleşip yerleşmez dakikalarımı boşa harcamadan babamı alıp dışarıya çıktık. Aydın’ı baştan sona gezmeliydim. Türkiye ile tanıştığım bu ili ilçeleriyle altüst etmeliydim ve özlem gidermeliydim.

Aydın’ın efeler ilçesinde yer alan sevgi yoluna gittim. Sevgi yolu araç trafiğine kapalı sadece yayaların özgürce rahatça dolaşabileceği bir alan. Sağınızda solunuzda eğlence mekanları, barlar, büfeler eğlenceye ve alışverişe dair her şey mevcut.

Arkadaşlarınızla doyasıya eğlenmek isterseniz Sevgi yoluna gitmelisiniz diyebilirim. Sevgi yolunu gezdikten hemen sonra Aydının neredeyse bir bölümünü yürüyerek, insanlarını tanıyarak, caddelerini sokaklarını yaşayarak gezdik.

Yorgunluk mu?

Asla Yorulmam (tabi gezerken), Çalışırken yoruluyorum tabi babamın yazımı okuyacağını bildiğimden bir düzeltme yapayım çok yoruldum çok…

DİDİM’E YOLCULUK

Başkanlar kurulu toplantısına bir gün erken gitmiştik çünkü planlarımız içinde Didim’e gitmek, yaşadığımız o evi görmek, işlettiğimiz iş yerini görmek, dostlarımızı ziyaret etmek, eskileri yad etmek istiyorduk ve bunun heyecanıyla içim her saniye kıpır kıpırdı.

Sabah erkenden kahvaltı yapıp Didim’e yola çıktık. Aydın ile Didim arasındaki uzaklık 98 km öyle aman aman bir uzaklığı yok. Aydın’a giderseniz günü birlik Didim’e mutlaka gitmelisiniz.

Yol boyu babamla geçmişi yad ettik. Yolda her gördüğü yerin bir anısı varmış meğer benim hiç bilmediğim anılar. Ya kah kaha atıyor ya da ah çekiyoruz sohbetimizde.

Didim’e vardığımızda aile dostumuz ve çok değer verdiğim bir abimle buluştuk. Onunla birkaç dostu ziyaret edip anılarımızı tazelemeye koyulduk ve ilk durak küçükken yaşadığım ev oldu.

Evi görür görmez küçüklüğümde sarıldığım ağacı fark ettim. Hemen binanın önünde duran o minik ağaç benim gibi kocaman olmuştu. Bazen o ağaca sarılır yoldan geçen arabaları izlerdim. Bazen de bir elimle sarmaya çalışır etrafında döner oyun oynardım.

Keşke içimde yaşadığım her hissi sizlere aktarabilseydim ve beni anlayabilseydiniz bu yazının altın değerinde olduğunu düşünürdünüz eminim.

Daha sonra Turistlerin göz bebeği Altın Kum sahiline indik. Altın kum sahili turistlerin göz bebeğiyken benimde küçüklüğümün piknik alanıydı. Biz Altın Kumda piknik yapar doyasıya denize girer eğlenirdik. Altın Kum sahilinin değişmiş olduğunu gördüm. Her yanı eğlence mekanıyla donatılmıştı resmen diyebilirim.

Didim’in tertemiz berrak denizinden hemen uzaklaşmak istemediğimden denizin üstüne kayık konseptiyle yapılmış balıkçıya oturup hem balık yedim hem de denizdeki balıklara ekmek atarak onları izledim. Deniz öyle berrak ki gerçekten mavi bayrağı hakkıyla aldığından kesinlikle eminim hiç şüphesiz mavi bayrağın gözdesi Altın Kum Sahili.

Altın Kum sahilinden çıkar çıkmaz Harabeler bölgesinde yer alan Apollon Tapınağına gittik. Tapınağın yakınlarında ise ablamın küçükken gittiği okul yer alıyordu. Okula doğru yürüyüş yaptık okulun adı ise Cumhuriyet ilkokulu minnacık bir okul ama okul şuan kullanılamaz bir halde olduğunu ve her yerinin kapatılmış olduğunu gördük.

İşte o an ah ah …

Çektiğimiz anılardan biriydi ve anıların tekrar depreştiği…

KUŞADASI

Türkiye Gazeteciler Federasyonunun programı bizim Didim’i gezdiğimiz gece Kuşadası’nda gerçekleştirilecek açılış yemeğiyle start alacaktı. Bizde Didim Denizli Öğretmenler sitesinde denize karşı kahvelerimizi yudumlayıp hemen yola çıktık.

Kuşadası Suhan Otelde 70’i cemiyet başkanı olmak üzere 120 gazetecinin katılacağı bir yemek düzenlendi. Burada daha önceki toplantılarda tanıştığımız başkanlarımız ve meslektaşlarımızla buluşup sohbet edip özlem giderdik.

Her masada hal hatır soruluyor gülücükler kahkahalar havada uçuşuyor herkes mutlu…

Bizi Aydında ağırlayan Cem başkan ve diğer gazeteci arkadaşlar masa masa dolaşıyor eksiklerin olup olmadığına bakıyor.

Programın start aldığı yemeğin ardında Kuşadası sahilinde kısa bir yürüyüşe çıkarak Kuşadası’nın güzelliğini yakından inceleme fırsatı bulduk.

Sohbetin bol olduğu bu gecede otellere geçip sabah erkenden toplantıya hazırlanma vakti gelmişti. Herkes kendi otelinin araçlarına binerek sohbetlerini devam ettirdi. Sanmayın ki bu sohbetler sadece hal hatırdan ibaret biz gazeteciler her sohbetin içinde eleştirecek bir şeyler bulabiliyorduk. Ama Aydın ilk gününde misafir perverliğini öyle hissettirdi ki eleştirilerin önünü kapayı verdi.

AYDIN’DA 19. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI

Toplantı gününe dinç uyandım çünkü Aydın’ın enerjisi mayışmış bir bedeni asla kabul etmezdi. Ayrıca sizi lobide enerjik bir ekip bekliyorsa kesinlikle dinç olmalısınız.

Otelden çıkar çıkmaz güneşli havanın tadını çıkarmak istedim. Başkanlar daha lobiye inmeden bir güzel güneşlenip mis gibi havayı içime çektim.

Ve ben toplantıya hazırım…

Başkanlar kurulu toplantısı için servislere bindik. Aydın’ın Efeler ilçesinde yer alan Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonuna vardığımızda Başkanlarımızın takım elbiseleriyle ne kadar şık olduğunun farkına vardım. Onlara şık olduklarını söylemeyerek bencillik yapamazdım. Tabi ki şık olduklarını söyledim ve toplantıya pozitif başlamalarına ön ayak olduğumu düşünüyorum.

DEMOKRASİ ÖRNEĞİ; ÖZDEMİR

Toplantı TGK Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir’in açılış konuşmasıyla başladı. Divan heyeti oluşturuldu. Başkanımız Özdemir, her zaman ki gibi demokratik bir seçimle heyeti belirledi. Oyları kabul ederken kafasını hiç kaldırmayarak demokratik bir karar vermeyi çok iyi beceriyor gerçekten bu konfederasyonda oylama kesinlikle adil ve çok kolay oluyor.

İyi ki varsın Sefa Özdemir.

Sayın Başkanım şu Şanlıurfa olayını unutmayalım gençlerin önünü açma noktasında bir devrim yapacağına inanıyorum. Destekçin ve arkandayım örnek oluşturacak aday olmaya da hazırım. Bir Şanlıurfa değerlendirmesi yapalım derim.

ENDİŞELİ FAKAT GÜÇLÜ BAŞKAN; KOLAYLI

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı, İkinci torba yasası üzerinde çalışmalar yapıldığını Torba yasasında icra iflas ilanlarının gazetelerde yayınlanmayıp kurumların internet sayfalarında yayınlanmasının düşünüldüğünü ve bu durumun kendilerini endişelendirdiğini vurguladı. Gazetelerin böyle bir kararla sarsılacağını aktaran Başkan Kolaylı, bu durumun önüne geçebilmek için birçok girişimde bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Başkan Kolaylı, endişelerini bizlerle paylaştı ve bu durumun önüne geçilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını da belirtti. Tabi burada bizlere de çok iş düşüyordu. Birlik ve beraberlik içinde tek ses olmalıydık. Şöyle düşünüyorum da biz büyük bir aileyiz. Üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorunun olmadığını düşünmüyorum.

KİMSE DARILMASIN FAVORİM ONURSAL BAŞKAN; BİLGİN

Onursal Başkanımız Nazmi Bilgin’in engin bilgileri gazetecilik hayatıma çok şey katıyor. Ülkemizde yurttaş gazetecilerin artmasıyla gazetecilik ilkelerine dahi uyulmadan yazılan haberler bizleri fazlasıyla olumsuz etkiliyor. Gazeteciliğe leke düşürüyor. Başkan Bilgin yazarken korkmamamız gerektiği her zaman her toplantıda vurguluyor.

Evet…

Gerçekten gazetesiysen ve memleketini çıkarlarını düşünüyorsan yazarken korkmamalısın. Doğruları yazarken elin titrememeli kalemin her zaman güçlü olmalı ve asla kırılmamalı en önemlisi hiçbir siyasi partinin maşası olmamalı.

Başkan Bilgin, sözleriyle beni her zaman cesaretlendirmiş gazetecilik hayatıma bağlılığımı arttırmıştır.

Nazmi Başkanımın şu sözü; “Gazeteci bukalemun değildir.”

Şimdiki medya organlarını yeterince açıklar nitelikte ben şu inançtayım gelecekte ümit var derim onlar bu bukalemun gazetecileri barındırmayacaktır.

ÇILGIN YAZILARI VE GÜLER YÜZÜYLE BAŞKAN; ULUCAN

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan ve ekibi misafir perverliğiyle kalbimizi ilk günden fethetmişti. Toplantıda ise Aydın’ın tanıtılması noktasında büyük bir organizasyon gerçekleştirdiklerini ve bu organizasyonda birçok kişinin elini taşın altına koyduğunu belirtti. Aydın’ın tanıtılması yerel basının sorunlarının Aydında tartışılması kendileri için büyük önem arz ettiğini belirtmişti.

Güler yüzü, çılgın köşe yazılarıyla ve nokta atışı sözleriyle kendisini severek takip ettiğimi söylemeden edemeyeceğim. Aydın basınının Cem başkanla kesinlikle çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Farklı fikirlere, etkinliklere çok açık ve çalışmayı seven bir karaktere sahip.

Ya tekrar söylemek istiyorum güler yüzün yeter başkanım.

SORUNLAR TARTIŞILIYOR

Başkanların kürsüye çıkmasının ardından farklı illerden gelen başkanlar illerinde yaşadıkları sorunları aktardı. Gerekli bilgilendirmeler yapıldı, yeni kararlar alındı ve çözüm önerilerinde bulunuldu.

AYDIN EKONOMİSİNE BAŞKAN EŞLERİNDEN DESTEK

Bizler toplantı yaparken arka planda ise başkanların eşleri Aydın’ın çarşısını geziyor Aydın ekonomisine katkı sunmak amacıyla alışveriş yapıyorlardı. Bu noktada Aydın ekibi ikiye bölünmüş durumdaydı. Bir gurup toplantıda bizlerle ilgileniyor bir grup ise çarşıda alışveriş yapan başkan eşleriyle ilgileniyor.

NYSA ANTİK KENTİ

Toplantının ardından ilk durağımız Nysa Antik kenti oldu. Bu antik kent Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde yer alıyordu bu nedenle biraz yolculuk yapmak zorunda kalmıştık. Bu yolculuğun sıkıcı olduğunu kast etmiyorum tam tersi yolları dağları taşları inceleyip yorumlayarak yapıyorduk bu yolculuğu sohbet eğlence tavan yani sıkıntı yok.

Antik kente vardığımızda herkes servisten inip bir yerlere dağıldı. Karşımızda devasa bir kent duruyor ve nasıl inşa edildiği konusu ise akıllarda soru işareti bırakıyordu. Daha biz nasıl ya diye kendimize sorular sorarken kazı alanı başkanı bizleri selamlayarak antik kent hakkında bilgiler verdi.

Antik kente doğru hem yürüdük hem de merak edilen tüm soruların cevabını rehberimizden dinledik.

Gezinin her şeyi mükemmeldi tek sorun böyle bir geziye topuklu ayakkabıyla katılmış olmamdı. Ayaklarım engebeli yolda can çekişirken inatla tarihe doğru yürümek benden başka hiçbir inatçının harcı değildir.

İddiasına girerim…

Ayaklarıma karşı büyük bir direniş göstererek geziyi tamamlamaya çalıştım ve pişman olmadım.

ÇÖMLEK ATOLYESİ

Aydın’ın Karacasu ilçesinde yer alan bir çömlek atölyesine doğru yola çıktık biz hanımlar bilirsiniz çanak çömleklere ilgimiz bir farklı olur. Kadınlar olarak bu yolu iple çektik diyebilirim. Çömlek atölyesine vardığımızda bizleri kapıda Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal karşıladı.

Başkan İnal, her birimizle ayrı ayrı tokalaşıp sohbet etti. Merak edilen soruları yanıtladı ve Karacasu ilçesinin değerlerinden söz etti.

Atölyede bizleri bir sürpriz bekliyordu. Çömlek ustası bizlere gülümseyerek çömlek yapımından söz ediyor ve bizlere göstermek için örnek bir çömlek yapıyordu. Her birimiz dikkatlice çömlek yapılışını izliyor elimizi çömlek çamuruna dokundurmadan duramıyorduk.

Karacasu Belediyesi bizlere içlerinde çömlek olan hediye poşetleri takdim etti. Karacasu’nun o meşhur çömleği annemin vitrinini süslüyor ve beş çaylarında arkadaşlarının ilgi odağı olmuş durumda.

İTİRAF ETMELİYİM

Çömlek atölyesinde yapılan çömleği izledikten sonra etrafta kurumaya bırakılmış çömlekleri incelemeye başladım. O esnada çok beğendiğim fakat ıslak olan bir çömleğe dokundum.

Ustam özür dilerim…

Ben dayanamayıp kendimden bir iz bırakmak istedim. Güzelim çömleğin üstüne küçük bir çubukla baş harfimi yazdım. (G)

Ustam sen görme diye o çömleği çevirdim ama umarım hala fark etmemişsindir

GALA GECESİ

Aydın’ı ilçe ilçe dolaşırken gala gecesi saati gelip çattı. Araçlarımıza binip Aydın’ın Nazilli ilçesine doğru yola çıktık.

Nazilli Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Aydın Büyükşehir Belediyesinin iş birliğiyle Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Gala gecesinde bizleri birçok sürpriz bekliyordu.

Biz tüm sürprizlerden habersiz sohbet ederek kültür merkezine geldik. Bizleri belediyelerde görev yapan basın mensubu arkadaşlar ve Aydın ekibi güler yüzüyle karşıladı.

Her birimiz arkadaş grubuyla masaları seçim oturduk. Sahne alan sanatçıyı dinlemeye başladık o esnada salona Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan girdi. Bizlerle selamlaşarak protokoldeki yerlerini aldılar.

Ayrıca salonda İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ve Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu’da yer alıyordu.

KADIN MEHTER TAKIMI

Bu gecede sürprizler bizleri bekliyormuş haberimiz yok dedim ya işte o sürprizlerin ilki Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehter Takımı oldu.

Mehter takımı deyince akla gelen erkeklerin oluşturduğu bir takım ama biz burada kadınları görüyoruz.

Bende bir kadın olarak karşımda gösteri yapan mehter takımından gurur duydum ve alkışlayarak desteklemek istedim.

Böylesi bir düşünde ancak kadın başkandan çıkabileceğini o an anlamıştım. İşte kadın yöneticinin farkı bu tabloydu.

EFELER

Ege yöresine ait halk oyunlarından biri olan zeybek her zaman ilgimi çekmiş ve oynayan herkese yakıştırmışımdır.

Pür dikkat gösteriyi izlerken gösterinin sonuna doğru bir efenin fesini çıkartarak gösteriyi bitirdiği an o efenin kadın olduğunu gördük.

İkinci bir şok ile karşı karşıyayım karşımda bir kadın efe duruyor. Ayakta alkışlanası bir durumla karşı karşıya kaldım ve ayakta alkışladım. Çünkü karşımda güçlü bir kadın duruyordu güçlü bir kadın efe…

BAŞKANLARDAN ZEYBEK ŞOV

Efelerin gösterisinin ardın bizler daha ne kadar mükemmel olduğunu aramızda konuşurken başkanların sahneye çıkışını gördük. Özlem Çerçioğlu, Kürşat Engin Özcan, Cem Ulucan, Ali Çankır, Serkan Sevim, Mert Öreroğlu hep birlikte zeybek oynadı. Sizlere şunu belirtmek isterim sürprizler üstüne sürpriz gelirken bu kadarı aklıma gelmezdi. Bakan Çerçioğlu, oynadığı zeybekle adeta topuklu efe unvanını hak ediyordu.

Karşımda Aydın’ı bu kadar güzel yöneten bir kadın efe duruyordu. Tebrikler güçlü kadın.

MİNİK KONUK BİR YAŞINA GİRDİ

Bizleri Nazilli’de misafir ederek emek sarf eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın kızı Zeynep Bengi, ilk yaşının heyecanını bizlerle yaşadı.

Gecenin en süslü kızı tüm gazetecilerin alkışıyla ailesinin sevgisiyle ilk yaşını kutladı. Bizlerde TGK ailesi olarak güzel Bengi’ye nice yaşlar ve uzun ömürler diliyoruz.

AYDIN B.Ş.B. ÖZLEM ÇERÇİOĞLU

Ben bir kadın olarak ve kadın girişimcilerin istihdamı noktasında her çalışmada her platforma yer almaya gayret gösteren bir gazeteci olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kadınlara sağladığı destek ve gözle görülür istihdamı nedeniyle tebrik ediyorum.

Birçok il dolaştım ve hiçbir ilde bu kadar kadını bir arada çalışırken görmedim. Şanlıurfa’da kadın gazeteci parmakla sayılacak kadar azken Aydın’da kamuda ve sahada görev yapan kadın gazetecilerin ne kadar çok olduğunu gördüm. Erkekler oturuyor kadın gazeteciler gece boyu görüntü alıp çalışıyordu.

Kadınların istihdamı noktasında ve güçlü duruşuyla Aydın’a hizmet eden Başkan Çerçioğlu, bizlere sadece Aydın ilini tanıtmadı. Aydın ilindeki kadınların ne kadar güçlü bir duruş sarf ettiğini gösterdi. Aydın sadece havasıyla değil kadın elini değdiği sokaklarıyla da bizleri büyüledi adeta. Belediye personellerinin gala gecesindeki çalışkanlığı ve disiplinliği de bir kadın yöneticinin başarısı olduğuna inanıyorum.

TİCARET BORSASI VE ODASININ HEDİYELERİ URFA SOFRALARINDA

Gerçekleştirilen gala gecesinin sonunda otel odalarımızın önünde bizleri hediyeler bekliyordu. Nazilli Ticaret Odası ve Nazilli Ticaret Borsası bizler için çanta hazırlamış Aydın’ın yöresel lezzetlerini bizlerle paylaşmışlardı.

Çantaların için Aydın’ın vazgeçilmezi zeytin yağı, kurutulmuş sebzeler, İncir ve kestane şekeri gibi yöresel lezzetler yer alıyordu.

Bu hediyelerle Egenin lezzetleri annemin hünerli elleriyle Urfa sofrasında yer aldı.

EMEK VEREN KAHRAMANLAR SİZLERİ UNUTMADIM

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen eşi Cennet Özmen, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkan Yardımcısı Mehmet Akgül, Genel Sekreter Erman Çetin, Sayman Semih Ali Başkar, Yönetim Kurulu Üyeleri Rabia İmren Esenboğa, Durmuş Ali Kılıç, Necmiye Kaptan ve Çağla Efe her birinizin misafir perverliği ve gülen yüzü herşeye bedeldi.

Aydını ilçeleriyle gezdik tozduk gördük evet insanlarını da sizinle tanıdık sizlerin bizlere olan ilgisiyle yardım severliğinizle tanıdık.

Bir kadın olarak erkekler hiç kusura bakmayın. Cennet Özmen, Necmiye Kaptan ve Çağla Efe’nin dostluğuna özel ilgi göstermemezlik yapamam. Onlar benim canlarım. Aydındaki dostlarım.

Bu programda emeği geçen herkese ve her birinize teşekkür ediyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Gülizar Gülebak - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

04

Nazmi BilginGülizar Gülebak @Nazmi Bilgin - Güzel duyguların için Teşekkürler kızım.

İki not: Babanın gözünden kaçmış

misafirperver bitişik yazılır.

İki: Daha çirkin fotoğrafımı bulamadın mı?Sen her zaman tarzsın başkanım lütfen ama haksızlık etme...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Kasım 09:00
03

Gülizar Gülebak @Nazmi Bilgin - Sen her zaman tarzsın başkanım lütfen ama haksızlık etme...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Kasım 09:00
02

Mavi DerinGülizar Gülebak @Mavi Derin - Sayın yazar, kaleme almışsınız elinize sağlık ama bu haber mi olmuş, köşe yazısı mı bir türlü anlayamadık.Gezi yazısı :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Kasım 09:00


Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler