TRAMBÜS GİTTİ Mİ GİDECEK Mİ?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşımı kolaylaştırmak için toplu taşıma filosuna katılması planlanan Trambüs, iddialara göre kullanılmadan gönderildi söylentileri ortaya çıktı.

Malumunuz bilindiği gibi dönemin Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin 05,06.2017 tarihinde sözleşmesi imzalanan 09.06.2017 tarihinde işe başlaması yapılan ve 08.06.2018 tarihinde bitirilmesi gereken yaklaşık 82.570.075,2 TL ( 69.974.640.00 TL+ KDV) bedelli Trambüs projesi sözleşme tarihinde geçmesine rağmen henüz faaliyete geçmemesi Şanlıurfalılar tarafından tepki ile karşılandı ve hala da vatandaş trambüs konusunda tepkili.

Urfanatik gazetesi olarak geçenlerde Trambüs gitti mi iddialarını Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Başkanı Selim Açar’a sormuştuk ve Açar’da; “Biz Trambüs’ün yapılmasını doğru bulmadık ki bitmesini yanlış bulalım. Şimdi Trambüs ilk 2017 senesinde gündeme geldiğinde biz Şanlıurfa için uygun bir ulaşım aracı olmadığını ulaşımda sıkı planlı olmadığını bu tür yatırımların yapılmasının kentin geleceğine yarar değil zarar vereceğini söylemiştik.” İfadelerini kullanarak Trambüs projesine sitem etmişti.

Şanlıurfalı biri olarak ulaşımı kolaylaştırmak için toplu taşıma filosuna katılması planlanan ve yaklaşık 69 Milyon Türk Lirası ödenen Trambüs faaliyete geçmesini beklerken TIR’larla geri iade edildi. 69 Milyon TL harcanan Trambüsün geri gönderilmesi gerçekten de akıllara durgunluk veriyor.

69 Milyon TL karşılığında ulaşımı kolaylaştırmak için toplu taşıma filosuna katılması dört gözle beklediğimiz Trambüsün TIR’larla gönderilmesinin ardından yetkilerden bir açıklama gelmedi ve yapılmadı.

Acaba gerçekten Trambüs gerçekten gönderildi mi yoksa virajları dönemediği için üretilen fabrikaya gönderilip ikiye mi ayrıldı? Ümidimiz yetkililerin en kısa zamanda Trambüs iade edildi mi sorusuna cevap vermesi

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Durmuş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi

Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?