Memleketimden Manzaralar (16)

  Kadim şehrimizin gündemine başlayalım. Her zamanki gibi gündemimiz yoğun. Hilvan’ da yenilenmesine karar verilen seçime bir aydan kısa bir süre kaldı. Seçim çalışmaları devam ediyor.

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ve belediyeye bağlı şirketlerin güncel borç durumu açıklandı. Hatta bilboardlara asıldı.  Toplam borç 11.219.681.442,20 TL olarak açıklandı. Açıklamadan sonra selef belediye başkanı da sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Ben bu yazıyı kaleme alırken açıklamalar ve sosyal medya üzerinden paylaşımlar devam ediyordu. Bazı sosyal medya kullanıcıları, kişi başına düşen borç miktarını hesapladı.  

  DEM Parti Birecik İlçe Başkanlığı binasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen veya yaralanan olmadı. Bir süre önce, DEM Partiden belediye başkanı seçilen Mehmet Begit partisinden istifa etmişti. Yine belediye meclis toplantısında tartışma yaşanmıştı.

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde görevden almalar ve atamalar devam ediyor. Zannımca bir daha ki ‘’Memleketimden Manzaralar’’ ı kaleme aldığımda bu durum son bulacaktır.

  Topçu Meydanında, Suriye’ li bir grupla bilinmeyen bir nedenle tartışan Şanlıurfa’ lı bir genç bıçaklandı. Suriye’ liler özellikle kadim şehrimizde ciddi bir güvenlik tehdidi oluşturmaktalar. Özellikle, Eyyübiye İlçesinde gettolaştıklarını gözlemledim. Suriye’ liler konusunda, kadim şehrimiz özelinde tedbirler alınmalıdır. En önemlisi gettolaşmanın önüne geçilmeli ve suça karışanlar deport edilmeliler. Bu noktada daha sıkı politikalar bekliyoruz!

  Havaların ısınmasıyla birlikte, kadim şehrimizde, seyir halinde arabaların yanması da başladı. Hava sıcaklığı artışının, devam etmesiyle birlikte yangınlar devam edecek ve başka yangınlar eklenecektir. Dikkatli okur hatırlayacaktır. Geçen yıl özel bir bankaya ait klima motoru hava sıcaklığından dolayı yanarak patlamıştı.

  Birçok kez, hasta yakınlarının sağlık personellerine saldırısıyla gündeme gelen Eyyübiye 800 Yataklı Devlet Hastanesinde bu kez hastane sistemi çöktü. Hastane yönetimi konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı.

  Ve

  Kadim şehrimizde hayatta kalmaya çalışmak!

     

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Sırrı Aygün - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?