Muhtarlarımız

Sorumlu olduğu her vatandaşın dostu arkadaşı ağabeyi, ablası kardeşi evladı yetimin babası, annesi kimsesizin kimsesi dertlinin dert ortağıdır ve çözüm odağıdır. Çalan her telefona saat kaç olursa olsun samimice ben buradayım dercesine cevap verendir bu günümü de kendime ayırdım diyemez demez. Çünkü onda ben yoktur biz varızdır.

    Bazen kocaman bir ailenin en küçük evladıdır bazen o kocaman ailenin en önde yürüyen Annesi, babasıdır gelen her zorluğa en önde göğüs gerip Mahallesine kol kanat gerendir. Mahallesi'ndeki hastası kendi hastası, cenazesi kendi cenazesidir. Dökülen her gözyaşı onun bizatihi kendi gözyaşıdır gözlerdeki gülümseme yine onun yüzündeki tebessümüdür.

    Dedik ya bazen bir çocuk olur bazen mahallenin Annesi bazen zıpkın delikanlısı bazen yaşlısı olur 7 den 70 e herkesle muhatap olur kısaca genç ile genç yaşlı ile yaşlı her sınıftan her insan onda kendinden bir şey bulmalı ve bulur da çünkü o onlardan biridir oğlum pazara çıkacağım pazar param yok diyeni de vardır şunu al ihtiyaç sahiplerine ulaştır diyeni de kısaca herkes birbirini tamamlar ve oda keyifle veren el ile alan eli tutuşturan aracı eksikleri tamamlayandır bu güzelliklerin toplandığı alana Mahalle bu işleri üstlenene de Mahallenin Muhtarı denir…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hüseyin Korkmaz - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler