Memleketimden Manzaralar (13)

  Yerel seçimlere bir buçuk ay kadar bir sürenin kalması nedeniyle, kadim şehrimizin gündemi yoğun. Gündeme kayıtsız kalmak mümkün değil. Biz de memleketimden manzaralara başlayalım.

  Şanlıurfa Barosuna kayıtlı Avukat Sezai Canbek, Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı oldu. Avukat Sezai Canbek daha önce Ak Parti Karaköprü İlçe Başkan Yardımcısıydı. Uzun yıllardır partide çeşitli görevlerde bulunmuştu.

  Kadim şehrimizin insanını sel korkusu tekrar sardı. Malum geçen yıl mart ayında sel felaketi yaşanmış ve vefat edenler olmuştu. Şiddetli yağıştan dolayı okullar tatil edildi. Birçok yeri su bastı. Şanlıurfa- Mardin yolu bir süre trafiğe kapatıldı. Afet bölgesi ilan edilmesini bekliyoruz. Bir an önce meydana gelen olaylardan ders çıkarılmasını diliyorum. Şiddetli yağış internet alt yapısını da olumsuz etkiledi.

  Haşimiye Meydanında bulunan Özdiker Çarşısı için kamulaştırma kararı alınmış ancak esnaf yıkıma karşı çıkıyordu. Hatta bir esnaf intihar girişiminde bulunmuştu. Yerel seçim arifesinde olmamızın da etkisiyle çarşı yıkıldı. Daha önce orada esnaflık yapanların, enflasyon karşısında haklarının korunmasını bekliyoruz.

  Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, geçen yıl meydana gelen deprem ve sel felaketlerinden etkilenmişti. Bir yıl kadar kapalı kalmış ve onarım yapılmıştı. Müze yapılan tadilattan sonra ziyaretçilere tekrar kapılarını açtı.  

  Gelelim yerel seçime. Peş peşe istifa, atama ve katılım haberleri alıyoruz. Hayırlı olsun ziyaretleri had safhada. Şimdiye kadar gördüğüm en çekişmeli ve belirsiz seçim olacak. CHP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarmama kararı aldı. Acaba bu kararın arkasında ne var? Adaylar seçim bürolarının açılışlarını yapıyorlar, her seçim bürosu açılışı gövde gösterisiyle yapılıyor. Bilboardlara adayların afişleri asılıyor. Bir taraftan da projeler açıklanıyor. Eğer adaylar vaad ettiklerinin, küçük bir kısmını bile yerine getirirlerse kadim şehrimizde gözle görünür gelişmeler olur. 

  Ve

  Yapılacağına dair birçok kez söz verilen Şanlıurfa-Suruç(ölüm yolu) halen yapılmadı. O yol da insanımız ölmeye devam ediyor. 

 

    

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Sırrı Aygün - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler