Böyle oynayın canımızı yiyin

Yiğidi öldür hakkını yeme. Bugün Şanlıurfaspor’un oynadığı oyuna kimse tek laf edemez övgüyle anlatır methiyeler dizer şapka çıkarır. Neden çünkü her futbolcu gücünün üstüne çıktı her biri iki kişilik oynadı takımın en yaşlısı 39 yaşındaki Paxsao bile sahada basmadık yer bırakmadı Cihat hocada geçen haftadaki yanlış takım tertibinden vazgeçip bu maça doğru takımla çıktı işte bu doğrular yan yana geldiğinde ortaya da böyle güzel bir sonuç çıktı. Bu galibiyetteki en büyük etken sadece bizim iyi oynamamız değildi bu maçta şansta yanımızdaydı.

Kocaelispor çok net üç dört pozisyondan yararlanamadı bizde aynı şekilde çok net pozisyonları gole çeviremedik hele son dakikalardaki Tolganın karşı karşıya kaçırdığı pozisyon akıllara zarardı. Geçen hafta Cihat hocanın çıkardığı kadronun yanlış olduğunu yazmıştım. Demek ki hocada yanlışını görmüş ki bu maça ideal kadroyla çıktı ama kaleci konusunda bence kararı doğru değildi. uzun zamandır maç oynamamış maç eksiği olan bir kaleciyle böylesine zorlu bir maça çıkmasını açıkça doğru bulmadım gerçi çok önemli bir pozisyonu da çıkardı ama genelde bana güven vermedi. Hafta içi taraftarların tesislere giderek futbolcularla moral konuşması yapmaları Tezahüratlarla meşalelerle onlara destek verdiklerini onlarla fotoğraf çektirip onlardan galibiyet sözü almaları görülüyor ki çok faydalı olmuş meyvesini de verdi.

Ayrıca Kocaeli de olup maçta tribünde başkan Haçim İzol’a beraber maçı izleyen spor yorumcusu Halil Savaş, Tahir Özgeliş ve arkadaşlarına katkılarından desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şanlıurfasporumuza iyi geldiler. Böyle iyi oynasınlar canımızı yesinler demek ki isleyince oluyormuş olması içinde taşları yerine doğru koymak lazımmış Takımımızı bu çok anlamlı galibiyetinden dolayı Urfanatik dijital platform ailesi adına kutluyor aynı hırsın azmin bu haftaki oynayacağımız Tuzlaspor maçında da tekrarlamalarını temenni ediyorum. Ne mutlu Urfasporluyum diyene…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Halil Karaatlı - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler