Gerkeeeee

Bakıyorum da sadece gözlerimiz değil, akıllarımız da seyir tutsağı olmuş. Eğer gerçekten sorgulamayı, direnmeyi ve insanca yaşamayı öğrenebilseydik çok şeyleri değiştirebilirdik belki. Ama ne yazık ki hislerimiz, cümlelerimiz ve seslerimiz hep güçlüden yana ve haliyle  menfaatlerimizden yana olmuş.

Nasıl mı ?

Siyasetin el üstünde tutulduğu  bir düzende başrol de olanların  kendi kültürü vardır. Her haltı yerler, yalanın hası onlardadır. Onlarda adalete yer olmadığı gibi  kendilerini göstermeyen aynaları hep vardır. Ve  asla gerçekleriyle yüzleşemezler ama ne hikmetse her şartta alkışlanırlar. Çünkü halkımızın kültürü bu minvalde gelişti maalesef.

Bu kanıya nerden mi vardım.

Bakıyorum Uçaklar Şanlıurfa havaalanına  inmeye başladıkça memleket kurtarıcıları büyük bir izdihamla karşılanmaya başlanıldı. Karşılayanlara göre karşılananların hepsi kurtarıcı.  Onlarda tabi başta memleket sevdalısı olmak üzere vatan, din, bayrak ve kutsanmış liderlerden selam getirerek etrafa gülücükler dağıtıyorlar. Karşılayanlarda bu memleket seninle gurur duyuyor nidalarıyla havaalanında omuzlarda veya el üstünde memlekete getiriliyorlar.

Dönüp memlekete bakıyorum. Sağlıkta sorunlu, Turizm de sorunlu, Şehirleşmede sorunlu, Eğitimde sorunlu deve misali sorunlu olmayan tarafı yok ama size göre bu memleket onlarla gurur duyuyor.

Peki sebebi !

Sebebi sizin o bitmez tükenmez menfaatleriniz. Tamam siz gurur duyun ama diğer insanların günahına girmeyin diyeceğim. Ama yanlışa kölelik yaptığınızı unutacak kadar gözleriniz bir şeyi görmüyor demek ki .

Bütün bunları göz önüne getirerek memleketimizdeki sorunların neden uzun ömürlü olduğu ve neden bitmediği  üzerine bir araştırma yapmaya gerek kalmıyor. Çünkü memleketimizde siyasilerin istedikleri gibi harika bir ortam var. Zaten onlara sunulan yaşam hakkı ve  tarzı da bir harika.

Kısacası,

Adalet onlardan yana

Hak, hukuk yönünden bir sıkıntıları yok.

Yasalar önünde eşitlik yok. Zaten seçkinler.

Hizmetkar olmaya geleceklerini söylerler ama Sultanlara yakışır bir hayat sürerler.

Eee memleket de buna razıysa

O zaman sevgili memleket kurtarıcıları halk diliyle “gerkeeee “

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Halil Orhan Aslan - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler