Fenomenlik

Son zamanlarda bir fenomenlik akımı aldı başını gidiyor.

Bilhassa sosyal medya sayfalarında TV ve radyo programcılığı görevi yapan ve bir çoğu adeta "Akıl Çalan" bu insanlar, düşünce söyleşi ve etkinlikleri ile kitleleri etkileyerek adeta peşlerinden koşturuyorlar. Bunlar genellikle sosyal medya platformlarında içerik üretimi yaparak büyük bir takipçi kitlesi toplayan ve bu takipçilere etkileşimde bulunan bireylerdir. Başta  güzellik, seyahat, moda, teknoloji, sağlık, spor, ekonomi, güzellik veya eğlence gibi pek çok farklı alanlarda etkileşim yapmaktalar.

Toplumda olay olan bu kesim, işsiz güçsüz insanları arkalarında koşturan bu insanların içinde doğru işler de yapanlar tabi ki var.  Fakat çoğunluğu icraatlarını kendi menfaatleri ve çıkarları için kullanıp izleyicilerin fikri ve maddi imkanlarını çalacak boyutta eylemlere imza atmaktadırlar. Her ne kadar devletimiz bu alandaki çalışmaları yasalarla belirlemişse de  bu kesim toplumdaki bazı insanların zaaflarından istifade ederek, olumsuz işlere de imza attıkları görülmektedir. Hatta adli makamlar ve savcılar bunların peşine düşüp suç dosyası açıp mahkemeye verse de bu kişiler yerden biter gibi habire çoğalmaktadır.

Topluma önerim, sosyal  medya hastalığına bulaşan insanlarımızı verilen düşünce algılarına itibar etmemeleridir. Bilhassa gençliğe dikkat etmek gerek, hayata atılma gayesi ile çırpınan gençlerimizin akıllarını bu insanların etkileşiminden uzak tutmaları gerekmektedir.

Saygılarımla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler