Şimdi destek zamanı

Şanlıurfasporumuzun Bandırmaspor’u deplasmanda yenmesi takımdan umudunu kesen taraftarlarımızın umudunu yeniden yeşertti. Sahamızda son oynadığımız Ümraniyespor’a yenildikten sonra biz artık kalan hiçbir maçtan puan alamayız düşüncesine kapılan taraftarlar şimdi bu 4 maçtan 7 puan çıkarırız beklentisi içine girdiler.

Bandırmaspor maçından önce üst düzey bürokratlarımızın ve spor zirvesi modülatörü İsmail Buz spor yorumcusu Halil Savaş’ın takımı tesislerde ziyaret edip onlara destek olma sözü vermeleri bu zor günleri hep beraber aşmak için onların yanlarında olacağının sözünü vermeleri moral motivasyon açısından takıma olumlu yönde etki etmişti. Şimdi bizde buradan bu haftaki Bodrumspor maçı için tüm taraftarlarımızı Cumartesi günü saat 19.00 da stada davet ediyoruz. Kırgınlıklarımızı bir kenara bırakalım bu önemli günde hep beraber takımımıza destek olalım. Tabi yalnız taraftar değil Bandırmaspor maçı öncesi Takımımızı ziyaret eden o üst düzey bürokratlarımızı ve Belediye başkanlarımızı bu maça bekliyoruz. İrfan Buz hocam tüm taraftarların inandığı güvendiği bir isim.

Hocamız geldiğinden beri takıma 5-4-1 sistemini oturtmaya çalışıyor faydalı oldu mu oldu bu arada Embulayı kazandı. Deplasmanda oynadığımız Sakaryaspor ve Bandırmaspor maçında bunun karşılığını aldık. Ama iç saha maçlarımızda bu sistemle oynamak intihardır nitekim Ümraniyespor’a bu yüzden kaybettik. Ümraniyespor bizim beşli oynadığımızı görünce defansını da öne çıkararak bize baskı uyguladı. Oyun daha çok bizim yarı sahada oynandı o yüzden hocamıza tavsiyemiz dışarda beşli oyna tamamda içerdeki maçlarda hücum ağırlıklı oynamamız lazım önde rakibe baskı yapıp çıkarmamamız lazım çünkü artık bize galibiyet lazım bu yüzdende hocamıza tavsiyemiz içerdeki maçlarımızda beşli defanstan vazgeçip daha ofansif bir takımla rakibe baskı uygulamamızdır takdir hocanındır bizimkisi tavsiye.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Halil Karaatlı - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler