Özlenen Galibiyet

Haftalardır almış olduğunuz kötü sonuçlarla bizleri üzen karamsarlığa iten Urfa Spor bugün belki de bu sezonun en önemli galibiyetini alarak puanımızı 14 çıkarmış oldular. Daha önce yazdım zor bir lig her maç bizim için puan maçı olmalıdır hele hele sahamızda kesinlikle  yenilmemeliyiz bunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Bandırmaspor bu yenilgiyi beklemiyordu İrfan Buz hoca orta sahaya Adem Cumali’yi  alarak işini sağlama almıştı.

    İlk yarı tek kale bir maç seyrettik. Bandırmaspor’un üst üste atakları bizim direncimizle karşılık görene kadar 8 dakika golümüzü bulduk. Bu dakikadan sonra Bandırmaspr’un direkten dönen topları, çizgiden çıkan toplar gösterdiği bu maç top bizi sevecek imajı verdi ve öyle de oldu.

İkinci yarıda Bandırmaspor’un atakları devam etti, ara sıra oyuna giren Mert’le ani ataklalar şans yakaladık. Onu da Sağ olsun Aydın çiğnedi durdu. İlerde Türe biraz gayretliydi ama yetersiz ilk devre bitene kadar alabildiğince puan almalıyız.

Bu maçın haftalardır kötü oynayan Kalecimiz Tokorevin Muhteşem kurtarışları damga vurmuştur. Hele 90 dakikadan sonra verilen uzatmalarda tek başına direndi. Defans olsun, arta saha olsun hepsi canla başla oynadılar. Bu üç puan 10 haftadır taraftarların beklediği özlenen geciken bir üç puan olmuştur. Hocamızı, teknik heyeti, Başkanımızı, idareci arkadaşları ve Bandırma kadar giden cefakar taraftarlarımızı canı gönülden kutlarım. Bu hafta sahamızda yenerek derin bir nefes alacağız buna eminim. İnanıyorum hadi görelim sizi ceylanlarım. Hep birlikte bu kötü gidişe dur demenin zamanıdır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Sait Köylü - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler