14 Kız Ve Erkeklerde Şampiyonlar Belli Oldu

TBF yerel ligler U14 kategori-sinde final müsabakasında Yurdumspor'u mağlup eden Gençlikspor şampiyon oldu.3.lük 4.lük maçında ise ilgi okulları , Efor spor kulübünü mağlup ederek 3. Oldu.
Lige katılımın önemine değinen Gençlikspor kulübü antrenörü Ayfer Özkirişçi ve Yurdumspor antrenörü Mehmet Dağgüden , çocuklarımızın gelişimi için alt liglerin oluşmasının önemine değinerek, velilerinde tribünde yerleri ni alması bizleri sevindiriyor. Ligin oluşmasında büyük katkı sunan gençlik ve spor il müdürü Halil Eren'e il temsilcisi Feyzullah Yılan ve ekibine teşekkür ederek , Şanlıurfa basketboluna verilen desteklerin artmasını dile getirdiler.
Yerel ligler U14 erkekler kategor-isinde İlgispor – Gelişim spor kulübünü mağlup ederek şampiyon oldu.
3.lük 4.lük maçında Efor S.K Yurdum gençlik S.K karşı karşıya geldiler, büyük çekişmeye sahne alan maçı Efor s.k kazanarak 3. Oldu.
Erkekler kategorisinde final oynayar-ak Şampiyon olma başarısı gösteren İlgi spor okulları antrenörü İbrahim Aybar, Şanlıurfa basketbo-lunun geleceği için çok önemli bir lig olduklarını ifade ederek ilerleyen yıllarda daha çok fazla kulübün oluşumunun yapılacağına inandığını ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Alt liglerde oluşan kategorilerde takım sayısının genel olarak fazla olması gençlerin gelişiminde çok önemli katkılar sağlanıyor. Erkek ve kız kategorilerinde takımların oluşası ve daha çok çocuklara ulaşılması geleceğimiz için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Buna en büyük katkının Gençlikspor il müdürlüğü sadece değil Şanlıurfa'da bulunan kurumlarında kulüp oluşturup basket-bola katkı sunması gerekiyor.
Liglerin oluşumunda büyük katkı sağlayan kulüplerimize ve Gençlik-spor il müdürü Halil Eren'e teşekkür ediyorum. Aslında en büyük yük Şanlıurfa Basketbol il temsilcisi Feyzullah Yılan ve ekibinde Liglerin oluşumunda büyük çaba gösterip lisans işlemlerinden sporcuların kazandırılmasına kadar antrenörler ile kurmuş olduğu iletişimden dolayı teşekkür ediyor başarılarının deva-mını diliyorum.
Hayatınızı güzel devam ettirmek sağlıklı bir şekilde yol almak ve mutlu olmak istiyorsanız, '' günde 1 saatinizi SPOR' A ayırın''
MUTLU YARINLAR DİLİYORUM...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Özgeliş - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?
Tüm anketler