Askıda Elektrik

Tarih 22-23 ve 24 Aralık 2022. Yani 2023 yılına bir kaç gün kala yaşadığımız mı veya yaşatılan şeylere bir göz atalım hep birlikte.

Yer Karaköprü .

Üç gündür doğru düzgün elektrik yok. Tabi haliyle ısınma, temizlik ve  su sorununun yanında yemek pişirme sorunu da var. Çünkü evler doğalgazlı. Elektrik olmayınca da her şey kilitlenmiş durumda. Bütün bunlarla uğraşırken bir de yağmur yağmaz mı ?

Buyrun burdan yak misali.

İnanın millet yağmur duasından sonra artık elektrik duasına da çıkacak duruma geldi. Orda da sıkıntı var. Çünkü millet suçlu duruma düşecek.

Neden derseniz ?

Tedaşın 2020 yılında millet yine elektrik konusunda oldukça müzdaripti. Sırf ilgi çeksin diye elektrik duasına çıkmıştı. O dönemde tedaş kurumun imajı zedelendiği için elektrik duasına çıkanları mahkemeye vermişti.  Suçlu bulundular mı bilmiyorum ama elektrik duasına çıkma bile yasak hale geldi.

Peki ne yapsın bu millet?

Kime gitsin ?

 Muhatap da bulamıyorsa duadan başka ne  kaldı ki elinde.

Dönüyoruz diğer tarafa. Elektrik yok. Hadi evleri anladık.  Ya sokağa ne demeli. Sokağa çıkıyorsun Logarlar çalışmıyor. Her taraf yarım havuz halinde suyla dolu. Trafik akışkanlığı sağlanamıyor. Kısacası şehir kilitlenmiş durumda. Ne yapsın bu millet. Varsa bir yetkili çıksın çözüm üretsin. Öyle kafayı kuma gömmekle sorunlar çözülmüyor.  Ve bu sorunlar genç ilçemiz Karaköprüde oluyor. Diğer ilçeleri düşünemiyorum bile.

Bütün bunlara rağmen bunu göremeyen yüzde doksanbeşi belediyelerde istihdam edilen değerli medya organlarımıza da bir çift sözüm var. Bakın, eğer bir yerde medya işini gereği gibi yapmıyorsa o yerde sorunlar bitmez. Ve bunun müsebbibi de sizlersiniz. Çünkü halkın gözü kulağı olmanız gereken yerde işini layıkıyla yapamayanların borazanlığına soyunuyorsunuz. Bu da sizin ayıbınız olsun. Ha bu arada haberlerde belediye başkanlarının sokağa çıkış fotoğraflarını büyük bir iş yapmışlar gibi yazılı ve görsel medyada servis edip milletin daha çok sizden soğumasına neden oluyorsunuz. Haberiniz olsun.

Sonuç olarak bu gidişle şekersiz çayı karıştırmaya devam edeceğiz. Ya da üç maymunu oynamaya. Çünkü başka da bir seçenek görünmüyor. Baksanıza dua ya çıkmak bile yasaklı hale geldi. Tek çare askıda ekmekten sonra, askıda gaz veya askıda elektrik de galiba. Umarım onu buluruz.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Halil Orhan Aslan - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?
Tüm anketler