Hepimiz Yapmaya Gayret Edelim

Kimdir nasipli insan sence? İnsanlar; falan kişi çok şanslı derler; evi var, arabası var, işi var, güzel bir eşi var, makam sahibi evlatları var, güçlü insanlarla ilişkileri var. Bu mudur yani? Şans, nasip sadece dünya mıdır? Bunların hepsi nasiptir, dünya nasiplerinden evet. Amaaa:

  *Gerçek nasipli, şanslı kişi;*

-Bakara suresinin son iki ayetini (Amenerrasulü....)yü  gece yatmadan önce okuyanın ona yeteceğini bilen ve okuyandır.

 *Nasipli kişi;* Ayetel Kürsi'yi her farz namazdan sonra okuyanın cennet ile arasında sadece ölüm  olduğunu bilen ve okuyandır.

 *Nasipli kişi;* Ayetel Kürsiyi yatmadan önce okuyanın  onu sabaha kadar koruyacağını ve ona şeytanın asla yaklaşamayacağını bilen onu okuyandır.

 *Nasipli kişi;Mü'minler için Allah'tan bağışlanma dileyene, Allah'ın o bağışlanma dilediği her mü’min için sevap yazdığını bilip onlar için tevbe, istiğfar yapandır

 *Nasipli kişi;* *Subhanallahi Velhamdu lillahi veLa ilahe illallahu vAllahu Ekber.* zikirlerinin güneşin üzerine doğduğu her şeyden hayırlı olduğunu bilip bunları söyleyen kişidir.

 *Nasipli kişi;* Sabah ve Akşam namazlarının farzlarından sonra henüz oturuşunu değiştirmeden,

 *"La İlahe İllallah vahdehu la şerike leh, lehul mülkü ve lehul hamdu  yuhyi ve yumit ve huve ale külli şey'in kadir"* i 10 kere söyleyenin Hz İsmail'in soyundan dört köle azat etmiş gibi olduğunu bilen ve bunu söyleyendir.

  *Nasipli kişi;* Ezan okunurken onu dinleyip okunduktan sonra "Allahumme Rabbe hazihid da'vetit tâmme ves Salâtil qâime Âti Seyyidena Muhammeden el Vesilete vel Fadilete veddarecete rafia veb'ashu Makamen Mahmuden ellezi ve'adteh inneke le tuhliful miad* ezan Duasını okuyandır.

 *Nasipli kişi;* Gündüz ve gecenin 24 saat olduğunu ve bu saatler içinde *1saat ayırıp Allah kelamı bir cüz Kur'an okuyup Rabbiyle konuşan kişidir okuduğunu hayata geçirendir.*

 *Nasipli kişi;* Fazileti çok büyük olan *Duha (kuşluk) vaktinde iki rekat Duha namazı kılabililendir*  ki bu beş dakikasını almayacaktır.

 *Nasipli kişi;* "Subhanallahi ve bihamdihi" yi kim günde yüz kere derse, günahları denizin köpüğü kadar da olsa bağışlanacagını bilen ve bunu söyleyendir.

 *Nasipli kişi* dedikodu yapmayan

 yalan söylemeyendir. Faiz almayan aldırmayandır. Çok çalışan ve İnfak edendir.

 *İşte gerçek nasipli kişi, işte gerçekten gıpta edilecek kişi;*

 *Kuran-ı Kerim’i okuyan ve hayata geçirendir.*

Allahü Teala bizi böyle gıpta edilecek kullarından eylesin

Mevlamın affı sevgisi merhameti, herdaim üzerimizde olsun.Amin İnşAllah

Buna hepimizin ihtiyacı var

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aziz Atlı - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?
Tüm anketler