Veteranlar Ligi Şampiyonu Mia Basket Oldu

Şanlıurfa basketbol il temsilciliğinin yıl içerisinde yapmış olduğu organizasyon içerisinde bulunan 35 yaş üstü veteranlar ligi, 40 maç lık maratonun sonunda Mia Basket takımı finalde Kaybedenler kulübünü 62-61 mağlup ederek şampiyon oldu.

17 ekim’de Dedespor Voltamper müsabakasıyla start veren Veteranlar ligi, Mia Basket ile Kaybedenler kulübü final karşılaşması ile sona erdi.

Veteranlar liginde seyir zevki yüksek müsabakalar oynandı. Kazanma hırsı, rekabet ve sanki basketbola ilk kez başlamanın verdiği heyecan gibi parkede mücadele eden eski basketbolcular, 11 nisan spor salonunu dolduran seyircilere keyifli maçlar izlettirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Basketbola gönül verenlerin 11 nisan spor salonunu boş bırakmamaları basketbola ne kadar hasret kaldıklarını ve özlem gidermeleri görülmeye değerdi.

Veteranlar ligin oluşumunda önemli rol üstlenen Şanlıurfa Basketbol il temsilcisi Feyzullah Yılan , Şanlıurfa basketboluna damga vurmuş basketbola gönül veren büyüklerimizi lig çatı altında toparlamak mutluluk vericiydi. Basketbolu daha ileri götürebilmemiz ve eski basketbol seyircisine ulaşabilmemiz için attığımız ilk adımlardan birisi oldu. Tabi desteklerini esirgemeyen çağrımıza ses verip bizimle beraber olan ağabeylerime teşekkür ediyorum. İl  hakem komitemize Tuncay Sönmez ve onun nezlinde bütün hakem arkadaşlarıma göstermiş oldukları yoğun özveriden dolayı teşekkür ederim.En önemlisi Şanlıurfa Gençlik spor il müdürümüz Halil Eren bey’in vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederim ifadelerini kullandı.

Dereceye giren takımlar 1. Mia Basket ,2. Kaybedenler Kulübü,3. Hilvan Belediyesi,4. İse kapalı gençlik oldu. Sadece ereceye giren değil ligin oluşmasında önemli katkılar sunup eski basketbolcuları bir araya getiren takımlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor , tebrik ediyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Özgeliş - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?
Tüm anketler