Dost Hançerine Doymayan İnsanlar

Aslında insanı hançerleyen yüreğindeki hırs, kibir ve kıskançlıktır.

Dünyanın zevkine, üç günlük iyi bir yaşam arzusu, bencilik hastalığına yakalanan insanların tek derdi istersen “hayvanca olsun” diye düşünen zihniyetin elinde hep paslı bir hançer vardır.

Dünyada rahat bir yaşam arzusu ve kıskançlık hastalığı birçok insanın elinde paslı hançer var.

Çok duymuşsunuz “sırtımdan yaralandım dost eliyle” diyen sitemli insanları. Sitemkâr insanların sayısı her gün çoğalıyor.

La ne oldu bize böyle, kime güvensek sarsıyor güvenimizi, sarsıyor yüreğimizi, ağlatıyor insanlığımızı. Yetim bırakıyor insanlığımızın bir yanını.

İnsandır beşerdir diye haşa eşekten beter, yine döneriz sırtımızı hançer elli dostlara.

Elinde paslı hançeri gizleyenlerin gülünç gerekçeleri ve tabii ki onlar birer laf cambazıdır “ya sen beni yanlış anladın, vallahi ben seni çok seviyem sözleri.” Yalan olsa da inandırıyor seni şeytan kılıklarıyla…

Eşek eşekliğiyle ikinci kez çukura düşmezken, bazılarımız haşa eşekten yine yaralı sırtımızı döneriz dost yüzlü tilki beyinli insanlara…

Yanınızdaki bir çocuk bile “aman düşme ha, dönme sırtını dese bile.” Bazılarımız her seferinde hazreti Mevlana’dan aldığınız feyizle gel arkadaş önceki bıçağın iyi acıtmadı, gel bir daha acıt dost elinle sırtımı.

Yaralanmak çokta önemli değil aslında, önemli olan dost duygusunun ölmemesidir. Dostluk dediğimiz şey doktordan daha çok şifa verir insana. Boşuna dememişler insanın bindiği dalı kesmesine akıl sır erdirilmez. Yitirdiğimiz her dost bizi yaşama bağlayan ilaçtan yoksun kalmamız demektir. Bence dostsuz ölen biri içine kurt düşmüş ağaca benzer, yalan bir rüzgarda kendi estirdiği yalan rüzgarıyla kırılır.

Bakmayın siz dost yüzlü hainlere rahmet okunuyor.

Adettendir hoca “merhumu nasıl bilirdiniz” dese, kötü bilende yalandan “iyi bilirdik” diyor.

Ama üzülmeyin siz siz olun dostun sırtı size dönükken gül yapraklarıyla sıvazlayın ki önceden açılmış sahte yüzlülerin açtığı yaralar kapansın.

En iyisi dost hançeriyle yaralandığınızda hiç kızmayın.. Onlara sırtını dönen, sırrını veren adam yerine koyan sizsiniz. Kendinize de kızmayın zira onlar insan görünümlü kavun değil ki koklayasınız..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Şükrü Dolaş - Mesaj Gönder

# olan, dahaAnket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?
Tüm anketler