Şanlıurfa BŞB Pendik’i Devirerek Hayat Buldu

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper liginde mücadele eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Basketbol takımı Cumartesi günü Yenice kapalı spor salonunda karşılaştığı Pendik Belediyespor’u 84-81 mağlup ederek, önemli bir galibiyet aldı.

Geçtiğimiz hafta Balıkesir deplasmanında mağlup olarak arka arka 2.mağlubiyetini alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı bu hafta kendi evinde konuk ettiği Pendik Belediyesi karşısında müthiş mücadele etti. Maçın başından sonuna kadar müthiş bir mücadele ortaya koyan Şanlıurfa BŞB, Kaptan Mehmet Çetingöz ‘ün 43 sayı ile yıldızlaştığı mücadeleden 84-81 galip gelmeyi başararak çok önemli bir galibiyete imza atılar.

Bu haftaki mücadele çok önemliydi, galip gelmediği takdirde ligin alt sırlarına gerileyecek, belki de takımda kırılmalar olacaktı, bu hafta Yenice kapalı spor salonuna gelen izleyenler resmen basketbol resitali izlediler. Maçın başından sonuna kadar tribünde olan izleyiciler hop oturup hop kalkarak bu müthiş maçı izleme şansını buldular.

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı Antrenörü Serdar Yıldırım maç sonunda, çok önemli bir galibiyet elde ettik. Bir türlü istediğimiz oyunu geçtiğimiz haftalarda sergileyemedik, bu hafta aldığımız bu galibiyet takımı kendine getirip, kenetleyerek, mücadele edildiğinde galibiyetin geleceğini gördüler. Takımımı sporcularımı tebrik ediyorum. Takım oyunu galibiyeti getirdiği için çok mutluyum. İfadelerini kullandı.

Mehmet ÇETİNGÖZ 43 sayı, Orhan Tarakçı 11 sayı, Bekir Solmaz 10 sayı, Foud Musatti 8 sayı ile katkıda bulundular.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı bu hafta 11 Nisan kapalı spor salonunda Galatasaray’ı konul edecek.

Süper ligde olmanın ve önemli takımları Şanlıurfa’da konuk etmeleri çok önemli umarım seyir zevki yüksek olacak müsabakayı 11 Nisan kapalı spor salonuna gelecek olan izleyiciler ile tribünler tıklım tıklım dolup taşar.

Başarılar Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Tekerlekli Basketbol takımı

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Özgeliş - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?
Tüm anketler