Teller Kesilirse İrtibat Kesilir

Şahsım olarak yıllardır futbolun içinde olmaya gayret ettim çok sevdiğim futbol maçlarından tam nefret etme durumuna geldiğim anda. Hepimizin birer adayı olduğu engelli kardeşlerimle tanıştım gerek futbol gerekse basketbol dalında bana inanılmaz bir sevgi aşıladı.

   Hele ki konu ampute ve milli futbol takımı olunca  benim için akan sular durur. Son Avrupa Şampiyonasında sahada ki sporcular gibi bizlerde sevinç göz yaşları döktük. Çünkü onların azmi birliktelikleri Çanakkale zaferi gibi geçilmezi hatırlattı.

   Ama bakıyorum başarının gölgesinde bazıları  sanki egolarını tatmin etmeye başlar gibi olmuş.

   Dünya barış elçisi olan Barış Telli kadroya alınmıyorsa bu egodan başka bir şey olamaz.

Türkiye'nin ev sahipliğinde yarın başlayacak olan ampute futbol dünya kupası öncesinde Ampute futbol milli takım en değerli oyuncularından biri olan Barış Telli neden milli takım kadrosundan çıkartıldı. Taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kuran bu değerli kardeşimizin kadroya alınmaması birilerinin egosunu tatmin ediyor anla-mına geliyor ve o işareti bırakıyor. Çünkü  yaptığım araştırmalarda her hangi bir sakatlığı yok huzur bozacak bir kaprisi yok varsa buna benzer bir şeyler açıklansın. Her sporcun hayali olan milli takım formasıyla dünya kupasında oynamak herkesin hakkı. ama hem futbolu ile duruşuyla özellikle karakteriyle bu formayı hak edenlerin başında barış Telli gelir.

   Ampute milli takım teknik direktörü Osman Çakmak Barış Telli gibi  hem karakter hemde çok iyi bir  futbolcuyu kadroda düşünmemesini bir defa değil bin defa düşünmesini tavsiye ederim. Bu yanlış karardan dönmelerini bekliyoruz

Unutulmaması gereken bir insanın egosu demek bindiği dalı kesmek demektir.

Barış Telli yi kesmek iletişimi kesmektir

Dünya barış elçisi Sen bizim gururumuzsun (BARIŞ TELLI )

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aziz Atlı - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?