Namaz Kılmayanın Kemiği

Okuyalım kardeşlerim çok ibretli.  Adamın biri İmam Sadık' ın yanına geldi ve şöyle dedi : Ey efendim! Ben bir bahçe satın aldım her yönüyle verimli ve güzel bir bahçe olmasına rağmen tüm işlerim tersine döndü ve evimin düzenini bozdu sebebi ne olabilir?

İmam Sadık şahsa; acaba bahçe seni meşgul etti de namazını hafife mi aldın?

Adam; Hayır efendim, aksine Allah'a şükür etmek için daha çok özen gösteriyorum.

İmam; Peki ailenden namazı hafife alan varmı?

Şahıs; Efendim onlar benden daha çok bu konuya hassaslar dedi

İmam; Bahçede çalışan işçilerin içinde namaz kılmayan veya namazı hafife alan varmı?

Şahıs; yok efendim bahçede çalışan işçiler de iman ehli kimseler dedi

İmam elini başına koydu gözlerini kapatıp bir müddet sükût etti. Başını aniden kaldırdı ve şöyle buyurdu : " Bahçenin sonunda kurumaya yüz tutmuş bir ağaç var o ağaçta bir karganın yuvası var o yuvada bir kemik var o kemiği al ve bahçen den uzaklaştır.

Adam yerinden kalktı ve İmâmın buyurduğu yere doğru hızla hareket etti ve haber verdiği gibi ağaçtaki yuvaya çıktı ve kemiği buldu.Aldığı gibi hemen bahçeden çıkardı ve uzak bir yere attı. İmam Sadık'ın yanına döndü kemiğin ne olduğunu sordu. İmam gitmesini daha sonra gelmesini istedi.

Adam gitti hergün işleri daha da güzelleşiyordu. Bir müddet sonra tekrar imamın yanına geldi ve o kemiği sordu.

İmam şöyle buyurdu : "O namaz kılmayan bir insanın kemiği idi.Şiddetli yağmur mezarını tahrip etmiş kemikleri dışarı çıkmıştı. Karga yuvasını yaparken onu bulup yuvasına getirmişti. O kemik senin bahçen de olduğu için işlerin ters gidiyordu. "

Sevgili Kardeşlerim! Namaz kılmayan insanın kemiği tüm işleri alt üst ediyor, insan hayatının düzenini bozabiliyor ise varın siz düşünün insanın evinde namaz kılmayan bir insan olursa o evin hali ne olur.

Rabbim cümlemizi namazı ikame edenlerden eylesin....

Yüce Mevlâm bizleri soyumuz dan gelenleri namaz ehli eylesin İnşâAllah.Namazlarımızı da kabul edeceği şekilde kılabilmeyi nasip etsin amin ecmain,Bize amellerimiz ile değil rahmeti ile muamele etsin.

AMİİİN...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aşık Kul Cemali - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?