Psikolojik Baskı

Günümüzde İnsanların, kişiler üzerinde olan psikolojik baskıları o kadar çok ki.

Kendilerini dev aynasında görüp karşı taraftaki insanı küçümseyerek alaycı bakış, yaptığı yüz mimikleri veya sözlerle o insanı aklınca rencide etmeye çalışıyorlar.

Aslında inanması belki zor ama psikolojik baskı uygulayan kişilerinde bu baskılar altında kalıp karşı tarafa psikolojik baskıları uygulamaları madalyonun diğer bir yüzüdür.

Ben buyum,

Benim kariyerim var ,

Benim çevremde sayılı insanlar var,

Sen kimsin, ne işe yararsın diye kendilerince bir şeyler ispatlamak isteyenler asıl psikolojileri bozuk olan zavallılardır. Bu gibi insanların iç dünyalarını araştırırsan belki ailesinde ne bir bağlılık, ne bir sevgi ne de çevresinde sevilen bir insandır. Ama kendisine sorsan beni seven çok der. Nedense kendini kaf dağında görüp başka kişilere aşağılayıcı bakışlar, laflar sözler söyler. Bu da karşı taraftaki kişiler için psikolojik baskılar altında kalmasıyla belki depresyona girmesini sağlar.Ve nerde bir psikolojik baskı varsa orda mutsuzluk var.

Bu psikolojik baskıları çocuklar üzerinde, eşinin, arkadaşının, kardeşinin, annesinin, babasının ve bir çok varlıkların üzerinde olması geleceğimiz için ve yaşadığımız hayat için büyük etkileri olacaktır.

Rab'bim bizleri bu hastalıklı insanların yaptığı psikolojik baskılarından korusun.

Saygılarımla.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?