İnsan hayatı bu kadar ucuz mu ?

Dünyanın çivisi çıktı artık. Herkes bir yol tutturmuş gidiyor. Ve güçlünün haklı olduğu zamanlardan geçiyoruz. Üç gün önce iki çocuk babası Onur Şener in çalıştığı mekâna giden üç kişi şarkı isteğinde bulunmuşlar. Sözlerini bilmediğini ve okuyamayacağını söylen Onur Şener'i hunharca ve vahşice katlettiler.

         Gerçekten inanması çok zor. Bir insan bir şarkıyı bilmeyebilir. Bunun için ölmesi mi gerekiyor.  Bu nasıl bir insanlık nasıl bir vicdan. Sırf şarkı istediği için bir insan hayattan nasıl koparılır. Bir şarkı uğruna nasıl kıydınız? Çocuklarını babasız bıraktınız. Bu kadar mı ucuz bir insanın hayatı . Birde Onur Şener'in katilleri sözde okumuş ve diplomalı şahıslar. Bu zihniyette olan şahısların ne eğitimle ne sosyal durumlarıyla ne de saygın çevreleriyle hatta insanlıkla  ilgi ve alakaları yoktur sadece bencillikleri var.

Bu bunlara insan demek bile doğru olmaz. Kendilerini her şeyin sahibi, herkese her şeyi yapacağını sanan cahil, vicdansız, ahlaktan yoksun, kötü insanlardır. Maalesef gün geçtikçe bu gibi olaylar artıyor.  Aile içi şiddet, kadın cinayetleri ,çocuk cinayetleri, konuşmadı ,selam vermedi, istediği şarkıyı söylemedi ve bir sürü sebeplerden dolayı öldürülüyor insanlar.

Her gün gerek sosyal medya gerekse TV de görüyoruz ve içimiz acıyor artık bunlara bir son vermek için en ağır cezalar gelmelidir ki kamu vicdanı rahatlasın. Zaten insanlar endişeli, tedirgin sokağa çıkmaktan korkar oldu. Dükkanda oturan esnaf , hastanede doktor, hemşire ,öğretmen, öğrenci, eşinden boşanmış, köşe bucak kaçan kadınlar, çocukları okullara, sokaklara göndermekten korkan anneler, babalar insanlar kendilerini nasıl güvende hissedecek, nasıl hayata bağlanacaklar korku ve endişe ile mi? Soruyorum size. Hatta bu şahısların ve bunun gibi katillerin cezaları hafifletilmesin bunlar psikolojileri bozuk, cani, vicdansız, merhametten yoksun insanlardır. En ağır cezalar verilsin artık.

        Bundan sonra bu tür sorunların olmaması dileğiyle Onur Şener’e Allah rahmet eylesin mekânın cennet olsun. Ailesine de Allah sabır versin İnşallah.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?