Aslan Parçaları Gururumuzsunuz

U 23 Tekerlekli Sandalye BASKETBOL  Genç Milli takımız Dünya 2. Oldu.

Peki bu başarının mimarlarını tanıyormusunuz?

Bu başarıda Şanlıurfa’nın 2 evladının pay sahibi olduklarını biliyor musunuz?

U 23 Tekerlekli BASKETBOL  Genç Milli takımımız, 7-16 Eylül tarihleri arasında Tayland'ın Phuket kentinde düzenlenen Tekerlekli Sandalye Basketbol U23 Gençler Dünya Şampiyonasında Dünya ikincisi oldular.

Peki bu başarının mimarlarını tanıyormusunuz?

Bu başarıda Şanlıurfa’nın 2 evladının pay sahibi olduklarını biliyor musunuz?

Ve bu başarının mimarlarından Şanlıurfa’nın Öz evlatları olan

Mahmut Açıkgöz ve Mehmet Şirin Yılmaz ,  bakalım Tekerlekli Sandalye Basketbolu ile nasıl tanıştılar, başarıya giden yolda çok kısada olsa bahsedelim.

Mehmet Şirin yılmaz ; 13 yaşında Eve tıkanıp umutsuzluğa kapılmamak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Kaptanı ve milli oyuncusu Mehmet Çetingöz’ün Halk eğitim aracılığıyla açtığı Tekerlekli sandalye Basketbol kuru ile yepyeni bir maceranın startını verdi,

Basketbol ile tanıştıktan sonra yerinde saymak yerine, çok çalıştı çabaladı, hırsı azmi ile bir anda kendini parkede devler arasında süper ligde buldu, ve Genç milli takıma yükselip Dünya Şampiyonluğunu 5 sayı ile kaybetti.

Mahmut Açıkgöz : 13 yaşında iken  aynı mahallede oturduğu Selami Habeş ile karşılaşır, o dönemler Selami Habeş Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin vazgeçilmez oyuncularından, Mahmut’u keşfeder idmanlara götürürür, Basketbola olan sevgisi ve çalışma azmini gören Coach serdar Yıldırım Mahmut ile daha yakından ilgilenmeye başlar, ve sonrasında skora katkı sunan takım için vazgeçilmezlerden biri olup, Genç milli takıma kadar yükselir Hayatında hayal etmediği bir ülkeye Japonya’da Dünya ikincisi olan takımın ilk beşinin en iyilerinden biri olur. Bu sezon Mahmut Açıkgöz İzmir Büyükşehir Belediye takımına transfer oldu.

Eee Coach Serdar Yıldırım’ı unutmak büyük ayıp olurdu. Görünmeyen en büyük kahraman

Aslında işin kolayına kaçıp 4-5 oyuncu transfer eder , 2 yabancı monte eder ligi 7-8. Sırada kapatır, gençlerle uğraşmayabilirdi. Hesap soracak yöneticilere cevabı yerli oyuncumuz yok der bir dünya parayı sokağa dökebilirdi.

Peki Serdar hoca ne yaptı, yeni yeni gençler bulma için dört koldan mahalle mahalle Engelli çocuklara ulaşmaya çalışıp ve sonrasında ulaştığı çocukları, spora, Basketbola ve en önemlisi yepyeni bir hayat ile buluşturdu.

TEŞEKKÜRLER SERDAR YILDIRIM

Türkiye Bedensel engelliler federasyon başkanı Muaz ergezen’e ayrı bir teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bu gençlerin önünü açmak adına çok önemli işler yapıp gelecekleri için büyük destek olduğunu biliyorum. Bu Çocuklar geleceğin Milli takımını oluşturacak olan oyuncular ve inanıyorum ki bu çocuklar yavaş yavaş Tekerlekli sandalye Milli takımına monte edilecek ve çok büyük başarılar kazanacaklardır.

YÜREĞİNİZE KALBİNİZE SAĞLIK ASLANLAR , GURURUMUZSUNUZ .

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Özgeliş - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?