Dünya Bir İmtihan Yeri

Dünya her zaman güllük, gülistanlık  değildir.

Yaşadığımız bu dünyada herkes iyi, kötü, zor imtihanlardan geçiyor. Kimisi işinden, kimisi ailesinden, kimisi sağlığından hep bir sınav içinde yaşıyoruz.

Ne kadar güçlü olursak olalım hayatın ağır yüküne karşı belki ayakta durmayı bırakıp herşey den vazgeçtim dersiniz.

Ama dünya bir imtihan yeridir. Şükür sabır ve maneviyat en güzel çözümdür.

Bu konuda bir kaç Kuran ayetleri ve kuran Meali şöyle buyuruyor.

İnsan Suresi, 2. ayet: Şüphesiz Biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık.

Bakara Suresi, 155. ayet: Andolsun, Biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele.

Al-i İmran Suresi, 186. ayet: Andolsun, mallarınızla ve canlarınızla imtihan edileceksiniz ve sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve şirk koşmakta olanlardan elbette çok eziyet verici (sözler) işiteceksiniz. Eğer sabreder ve sakınırsanız (bu) emirlere olan azimdendir.

Kehf Suresi, 7. ayet: Şüphesiz Biz, yeryüzü üzerindeki şeyleri ona bir süs kıldık; onların hangisinin daha güzel davranışta bulunduğunu deneyelim diye.

Mülk Suresi, 2. ayet: O, amel (davranış ve eylem) bakımından hanginizin daha iyi (ve güzel) olacağını denemek için ölümü ve hayatı yarattı. O, üstün ve güçlü olandır, çok bağışlayandır.

Rabb'im bu dünyada imtihanlarımızı kolay eylesin inşallah.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?