Şanlıurfa derbisi 2. Hafta

Türkiye Bedensel Engelliler Basketbol süper ligi 2022-2023 fikstürü çekildi.

Tekerlekli Sandalye Basketbol süper liginde mücadele edecek olan Şanlıurfa temsilcileri, Şanlıurfa Büyükşehir Bld ve Ceylanpınar engelliler ligin 2. Haftasında Ceylanpınar’da karşı kaşıya gelecek.

Tekerlekli sandalye süper ligi 1 ekim 2022 yılında start verecek, ligin ilk haftasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye İskenderun Engelliler S.K konuk edecek, bir diğer Şanlıurfa temsilcisi Ceylanpınar Engelliler S.K ise Pendik deplasmanına konuk olacak.

4. hafta Ceylanpınar Engelliler geçen yılın şampiyonu Fenerbahçe’yi konuk edecek

5. hafta Şanlıurfa Büyükşehir bld, Beşiktaş J.K nü konuk edecek,

Tekerlekli Sandalye Basketbol süper ligini geçtiğimiz yıl play-off oynama şansını elde eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye ve lige iyi başlangıç yapıp play-off un eşiğinden dönen Ceylanpınar Bld engelliler takımına 2022-2023 sezonunda başarılar diliyorum.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Muaz ERGEZEN ‘in engellilere çok fazla destek verip kendisini bu federasyona adaması sahiplenmesi , takımlarla sürekli iletişim halinde olması ve önerileri göz ardı etmemesi, ve doğu bölgesinde kulüplere , sporculara yaklaşımı ve özel hissettirmesi önemli bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum.

Sadece tek branşa odaklanmayıp bütün branşlara kol kanat gerilmesi ve özel hissettirilmesini başarabiliyorsa evet bu federasyonun başkanı olmayı hak kazanmış değil , gerçekten seçilmiş bir başkan olduğunun göstergesidir.

Başta Federasyon Başkanı Muaz ERGEZEN nezlinde 2022-2023 yılı , Yöneticiler, Antrenörler, Sporcular ve engelli sporuna emek veren herkese hayırlı uğurlu olsun….

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Özgeliş - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?