Affetmek özgürlüktür...

Canımızı yakan, bizi çok zor durumlara sokan; belki de bazen günlerce gözyaşı dökmemize sebep olan insanlar, hiç düşündünüz mü acaba bu yaptığının bedelini öder mi diye ? Evren öyle bir düzende işler ki hiçbir kusur ya da yanlışlık yoktur. Bizim toplumumuzda bir çok söz vardır bununla ilgili: Kimse yaşattığını yaşamadan ölmez, ne ekersen onu biçersin, ilahi adalet vb. gibi. Evrensel bir yasa olan Sebep ve Sonuç yasası da tam olarak bununla ilgilidir. Yaptığın her şeyi yaşamayı kabul edersin, bundan kesinlikle kaçış yoktur.

Peki bu durum böyleyse neden canımızı yakanlara hiçbir şey olmaz yaptıkları yanlarına kalır ? Cevap sizsiniz. Bir insanı affetmediğiniz ve ona öfke besleyip acı dilediğiniz zaman onlara gerçekten de hiçbir şey olmaz. Ufak bir ilişki kurduğumuz herkese dahi enerjetik bir bağ ile bağlıyızdır. Sağlıklı ilişkilerde bu bağ iki kişinin kalp çakraları arasındadır. Sağlıksız ilişkilerde ise bu bağ bir kişinin kalp çakrasından diğer kişinin solar pleksusuna (mide çakrası) kayar. Böyle bir ilişkiniz varsa, sizin kalp çakranızdan onların solar pleksusuna olan bağ aracılığı ile devamlı olarak kendi enerjinizle onları beslersiniz. Bu ilişki uzadıkça bu olay daha da kötüleşir.

Bu durum sürekli olarak sizin enerjinizi emerken o kişiyi besler. Fakat bununla bitmiyor. Onları aynı zamanda kendi karmalarından korumuş oluyorsunuz. Yani siz affetmedikçe hem onları besliyor hem de onları koruyorsunuz. Birine bir dahaki sefere acı dilerken bir kez daha düşünün. Affetmek her ne kadar belki de bu dünyanın en zor (en kolay) şeylerinden biri olsa da affettiğiniz anda bu enerjetik bağ kopmuş olur. Artık ne siz bu kişiyi beslersiniz ne de onları korursunuz. Böylelikle, Sebep ve Sonuç yasası da aktif hale gelebilir. Affetmenin bir erdem olduğu doğrudur ve daima sizi mükafatlandırır. Affetmek sizi ÖZGÜRLEŞTİRİR.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hüseyin Korkmaz - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?