Haftanın Ardından

Tarih 30 Temmuz 2022

Yer Gaziantep

Günlerden Cumartesi 45 yıllık arkadaşım, dostum ve  kardeşim Mahmut GENÇ  hocamızın biricik oğlu Cihat’ın Bahar kızımızla izdivaçlarına tanık olduk. Bizi bu mutlu gününe davet eden Mahmut GENÇ hocama teşekkür ediyor. Anılara yolculuk yapmamızı sağladığı içinde ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Özellikle bir anonsu var ki herkesin göz yaşlarına hakim olamadığı bir anonstu. Söyle hitap etti Mahmut Hocamız; Gelişmemizde, eğitimimizde, dostluğumuzda, aile olmamızda, meslek sahibi olmamızda, hatta ve hatta iyi insan olmamızda büyük katkıları olan hocaların hocası Celal Hocamızı ve öğrencilerini piste davet ediyorum dedikten sonra inanın salonun yarısı pistteydi ve herkes önce Celal hocasını sonrada bir birini ve 45 yıllık kardeşliğini alkışlıyor ve mutluluk göz yaşı döküyordu. Gerçekten hocaların hocasıydı Celal Hocamız. O günde kısa bir zaman diliminde bile  yine hayatımıza dokundu. Emeğin, dürüstlüğün ve sevginin yüceliğini etrafını çeviren ve alkışlayan öğrencilerinden insanlara ders verdi. Meğer emek; sevgi ve saygıyı tarihin her döneminde karşımıza çıkarıyordu. Yaşayan efsanemiz Celal Hocamıza saygılar sunar. Mehmet ATMACA hocamızı da yad ederek Cihat ve Bahar çiftimizi kutlar. Bir ömür mutluluklar dilerim.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere haftanın ardından dedik. Bu aralar sayın vekillerimiz sahaya inmişler. Şükür kavuşturana diyelim. Hatta inmekle kalmamışlar herkesin ulaşabileceği  cep telefonlarını bile artık ilan şeklinde vermeye başladılar. İnanın gözlerimiz yaşardı. Ne kadar içli dışlıymışız da haberimiz yokmuş. Üç buçuk yıl ortalıkta görünmeyen vekillerimizi şükürler olsun ki halkın içinde görmeye başladık. Hatta omurgalı (!) basınımız yirmi dört saat isimleri zikrederek sahaya indi. Halkla selamlaştı veya kucaklaştı gibi haberler ve manşetler atmaya başladı. Daha önceleri nerelerdeydiler de sahaya inip halkla selamlaşıp kucaklaştılar. Oysa bunlar milletin vekilleriydi. Yoksa seçim mi yaklaştı da vekillerimiz sine-i millete döndüler.

Sonrasında bir video;

Babooo nerdesin bizi kurtar. Tamamı kurgudan ibaret bir senaryodan  feryatlar arasında görüntüden doktor olup Tarım Bakanlığı yapan, Şanlıurfa’dan  Türkiye’nin yetmiş altı iline  mevsimlik işçi göndermekle övünen vekilimiz çıktı. Şaşırmakla kalmadım. Resmen bunların hepsini hakkettiğimizi düşündüm. Çünkü bizi yönetenler bizim yansımamızdır. Ve bu saça bu tarak normaldir dedim kendi kendime. Yani tam bir üçüncü dünya ülkesi insanının mantığı.

Sonuç olarak kimsenin bizi kurtaramayacağını. Ancak kendimizin kendimizi kurtaracağını belirtiyor. Genç Hobi inşaat ailesine  bize o güzel anları yaşattığı için teşekkür ediyor. GENÇ çiftimize mutluluklar diliyor. Saygılar sunuyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Halil Orhan Aslan - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?