Hakkın Rahmeti

Tarih: 13 Temmuz

Yer: Gaziantep Yeşil kent Mezarlığı

Buda nerden çıktı derseniz. Sevgili kardeşim Ahmet ÇELİKBAŞ’ın babası Habeş ÇELİKBAŞ hakkın rahmetine kavuştu. Başta kardeşim Ahmet’e ve yakınlarına baş sağlığı diliyor ve esas konumuza dönüyorum.

Başta da belirtiğimiz gibi Gaziantep Yeşil Kent Mezarlığında gördüğüm hizmetler karşısında hayretler içerisinde kalmam yetmedi. İnanın küçük dilimi yuttum dersem yeridir.

Neler gördüğüme gelince; hani “size bir telefon kadar yakınız” diye bir slogan vardı. Aynen işlediğini gördüm. Akşam Yeşil Kent Mezarlık Müdürlüğüne bir telefon açıldı.  Hastane ve mevta ismi verildi. Öğlen namazına müteakip cenazenin defnedileceği not düşüldü. Sonrasına karışılmadı. Her şey saat gibi işledi. Öğlen camiye gittiğimizde cenaze mezarlık içindeki Gasılhanenin altındaki morga getirilmişti bile. Sıcaktan ve soğuktan korunmak için sundurma ve bank. Su ve çay hizmeti, nakil, yıkama, defin ve personel hizmeti bedava. Namaz sonrası mevta cenaze namazı için yerini almıştı bile. Sonrası mı ambulansla kabrin başına görevli hocayla birlikte getirildi. Defin işlemi bitti. Arabasıyla gelen arabasıyla , arabası olmayanda belediyenin tahsis ettiği otobüslerle taziye evine getirildi. Bitmedi o oğün yemek verildi. Sonrası taziye yeri ücretsiz ve görevlileriyle birlikte baş sağlığı dileyerek oradan ayrıldı yetkililer. O anda gerçekten taziyede olsa, sevgili Ahmet’in babası da vefat etmiş olsa bu kadar hizmeti hem de bir telefonla yerine getiren başta Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma ŞAHİN olmak üzere bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Gelelim memleketimize yani Şanlıurfa’ya. Bizde bir gün böyle bir hizmeti görecek miyiz acaba diye merak ettim. İnsanları rahat ettirecek ve acılarına bir nebzecikte olsa hafifletebilecek miyiz acaba. Veya yanı başımızdaki Gaziantep’ten ders alabilecek miyiz acaba. Bir telefonla isim, etiket, aşiret sormadan gariban veya memurda olsa hizmeti götürebilecek miyiz acaba. Görüntüye değil gerçeğe yani insana hizmeti hakka hizmet olarak görecek miyiz acaba. Veya son günlerin moda deyimiyle Gaziantep’te bizi kıskanacak mı acaba diyor. Yetkililerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Ve diyorum ki taziye evi elektrik ve su gideri gibi faturaları millete çıkarmadan üstüne üstlük ilk öğün yemeğini, su, kahve ve çay giderini karşılasanız belediye fakirleşmez. Aksine vatandaş taltif edildiğini düşünür ve daha çok yerel yönetimine sahip çıkar.

Sonuç olarak iyi yapılan hizmetleri alkışlayıp, yanlış yapılan hizmetleri de eleştirmek bütün medya mensuplarının görevi olduğunu hatırlatıyor. Tekrardan kardeşim Ahmet ÇELİKBAŞ’a ve rahmeti rahmana kavuşan bütün vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet diliyor. Saygılar sunuyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Halil Orhan Aslan - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?