Bayram

İki dini bayramlarımızdan biri olan Kurban bayramına iki gün sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşayacağız diyeceğim. Ama bu mutluluk o eski bayramlar da kaldı maalesef. İnsanlara bu konuda bir dokununca bin ah işitiyoruz. Bitti o bayramlar diyorlar. Üstelik  dinimiz gereği maddi durumu iyi ve elverişli olan insanlar için kurban kesilmesi emri verildi. Ve denildi ki  fakirlere, akrabalarına ve komşularına yardımda bulunup onları mutlu edecek derken, maddi sıkıntılar nedeniyle kurbanı kesecek durumda olmadıklarını dile getirenler bile var.

Bu yüzden ah nerde o eski bayramlar diyoruz hep. Bayramın coşkusunu, neşesini günler öncesi yaşardık. Şimdi bakınca bir film şeridi gibi gözümüzün önünde geçiyor. O eski bayramlar yok artık.

Neden böyle olduk dünyanın sonumu artık her şey, her güzellik sona doğru  mu gidiyor.

Bayram sevincini bile doya doya yaşayamaz olduk. Nasıl bu yere geldik. Ekonomi, maddiyat , insanlık, merhamet ve  vicdanın yok olduğu dönemlerden geçiyoruz. Ve ben hep bunu diyorum. İnsanlar için her gelen gün her geçen günü aratır oldu. Keşke eskiden olduğu gibi bolluğun, bereketin ve en önemlisi insanlığın olduğu güzelliklere tekrar dönmek ümidiyle.

Kurban bayramımız mübarek olsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hülya Alptekin - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?