’Yüzme bilmeyen kalmasın’’

Okulların kapanmasın ardından velileri çocuğumu hangi yaz kursuna gönderme telaşı başladı.

Şanlıurfa’da sıcaklık gölgede 43 dereceyi bulunca çocukların yaz ayını değerlendirebilmek için kurslara akın etmeye başladılar.

Hangi kursa yazdırayım  hangi kurs ne kadar eğitimine, vücudunun gelişimine , stres atmasına katkı sağlar düşüncesine girerken, Haliliye  Belediyesi tarafından açılan kurslar ilgi odağı oldu.

Özellikle Basketbol, Yüzme , Voleybol , Tekwando, Judo ve Bilek güreşi branşları inanılmaz ilgi görüyor.

Yaz kurslarının ilgi odağı bizleri hiç şaşırtmayan branş Yüzme olması ve velilerin çocuklarımı kanala değil Yüzme havuzu kültüründe yetiştirmek istemeleri , ve buna en güzel katkının Haliliye Belediye Başkanı Mehmet CANPOLAT tarafından verilmesi , geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yüzme öğrenmeleri ve bir çok branşta spor yapmaları için imkan sağlamaları çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Şanlıurfa’nın yüzde kaçı yüzme biliyor hiç araştırdınız mı? Bilmiyorum  ama yüzme bilmeyenlerin oranı neredeyse yüzde 60 larda evet yüzde 60 kesim neredeyse yüzme bilmiyor, peki yüzme bilmememize rağmen bir yerlere gidince arkadaşlara mahcup olmama adına yüze biliyormusun sorusunun ardına gelen cevap maalesef EVET olarak geliyor sonrasında maalesef ama maalesef  bir çok evladımızı yaz ayında kanallarda kaybediyoruz.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet CANPOLAT’ın  özellikle Yüzme öğrenmeyen kalmasın deyip Haliliye’nin 3 bölgesinde havuzları aktif hale getirilip  her kesimdeki evlatlarımıza havuzları açıp üstüne üstelik birde yüzme öğretilmesi çok ince bir düşünce…

Bir çok branşın yanında Yüzme eğitimi veilmesinde önemli katkı sunan Haliliye Belediye başkanı Sayın Mehmet CANPOLAT’A böyle güzel imkanlar sağladığı için teşekkür ediyorum….

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Özgeliş - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?