Devamkeee

Hz. Ali derki; Her insanın kıymeti, ahlakının güzelliği kadardır. O yüzden mi artık insanların kıymeti kalmadı. Çünkü şu anda en ucuz şey insan hayatı.

Bakın son sürat bilinemeyen bir dünyaya doğru gidiyoruz. Kötülüğün beş dakika bile ara vermediği bir dönemden geçiyoruz. Ama bizler hala ne ile nemalanacağımızla meşgulüz.  Görüntüye aldanıp gerçeklere sırtımızı dönüyoruz. Üstelik gerçeklerle ne zaman hesaplaşacağız öyle bir fikrimiz yok. Ve sonrada çıkıp biz niye bu durumlara düştük diye yırtınıyoruz. Çünkü yalanın ihtişamı gerçeğe toslayana kadardır. Sonrası adınız bile tartışma konusudur. Ama haberimiz yok. Sonuçta olan bize oluyor gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Ama yine de bir şey yapmıyoruz.

Peki nereye kadar?

Onu da bilmiyoruz.

Bakın !

ALLAH katında torpil yok.

Ne kadar üzdüysen,

O kadar üzüleceksin

Ama onu da takmıyoruz. Çünkü dini kendi istek arzu ve menfaatlerimize alet ediyoruz.

Dolar düştü davul çal. Şimdi nerde dolar.

Miting var. Davul çal. Milletin parasıyla yüzlerce kilometre on binlerce insan taşı. Dönüşte hıncını milletten al. Bütün faturayı millete yükle.

Para çal. Nüfuzluysan adın helal olsun işini bilire çıkar.

İhaleye fesat karıştır zengin ol. Adın köşeyi döndü’ye çıkar. Üstelik helal olsun derler. Takdir bile edilirler.

Devletin imkânlarından makamın adına nemalanıp çal. Adın bal tutan parmağını yalara çıkar. Yani her şekilde güçlünün borazanlığını yapan bir düzen var. Hem de her an hazır kıta. Hani Yılmaz Erdoğan’ın “bu yol nereye çıkar” şiirini duymuşsunuz. Bende yolun karanlığa çıktığını görüyorum. Veya Musa Eroğlu üstadın dediği gibi yolun sonu görünüyor ama bizim ya hesabımıza gelmiyor. Ya da bizde o gemideyiz. 

Sonrası mı ?

Altta kalanın canı çıksın.

-Çöp konteynırlarının müdavimi mi artıyor.

-Yoksa Pazar kırıntıları için yarış mı başlıyor.

-Veya adalet sadece tabelalarda mı kalıyor.

Kime ne.

Ayrıca kime sorsan herkes neyi düzelteceğini veya neyin düzeltilmesi gerektiğini biliyor ama bu düzelecekler ve  düzeltilecekler arasında kendisi yok .

İşte asıl sorun orda.

Bu yüzden toplum içinde olup bitenleri tınlamayanların deyimiyle;

Devamkeeeeee

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Halil Orhan Aslan - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?